Program

  • wokół wystaw
  • spotkanie
  • warsztaty

Program

Afro PRL – niedziela z wystawą

22.04.2018
godzina 12:30

Afro PRL – niedziela z wystawą

22.04.2018
godzina 12:30

  • wokół wystaw
  • spotkanie
  • warsztaty
wokół wystaw spotkanie warsztaty  

Jaki był wizerunek Afrykanów w polskiej prasie w okresie PRL-u? Co wiedzieliśmy o Afryce, a co mieszkańcy Afryki o Polsce? Zapraszamy na spotkania towarzyszące naszej nowej wystawie.
 


12:30 OPROWADZANIE KURATORSKIE
Jaki był wizerunek Afrykanów w PRL? Bartosz Nowicki, kurator wystawy, oprowadzi po ekspozycji oraz opowie o swoich odkryciach, najciekawszych zdjęciach, a także przybliży kontekst społeczny i polityczny omawianego na wystawie okresu.  

13:30–16:00 POCZUJ RYTM – RODZINNE WARSZTATY BĘBNIARSKIE
15 bębnów – 10 większych i 5 mniejszych, rytm, dużo energii, dobrej zabawy i muzyki. Całe rodziny zachęcamy do udziału w warsztatach towarzyszących naszej wystawie, w trakcie których będziemy sie uczyć gry na bebnach. Nasze zajęcia muzyczne przeznaczone sa dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Można przyjść w dowolnym momencie i dołączyć do grupy albo spędzić z nami całe 2,5 godziny. Prowadzenie: Strefa Rytmu

16:30 ROZMOWA O FOTOGRAFII
Bartosz Nowicki porozmawia z Martą Przybyło-Ibadullajev o sposobach funkcjonowania fotografii reportażowej w „Miesięczniku Polskim” (edycja miesięcznika „Polska” dystrybuowana w krajach Azji i Afryki) w latach 50. i 60. XX wieku.

Marta Przybyło-Ibadullajev – absolwentka historii sztuki (IHS UW) i fotografii (WSFoto). Od 2009 roku pracuje w Fundacji Archeologia Fotografii, gdzie zajmuje się m.in. prowadzeniem działu wydawniczego, projektowaniem publikacji, pracą archiwalną, kuratorską i edukacyjną. Autorka takich publikacji FAF jak: „Tadeusz Sumiński, Industrial” (2014) i książki „Emulsja” (2015) poświęconej materialności fotografii czy „Lux” (2016). Pracowała też m.in. przy odtworzeniu projektu książki Zofii Rydet „Mały człowiek”. Od kwietnia 2017 wiceprezeska Fundacji.