Program

  • spotkanie

Program

Opowieści futbolowe. Piłka jak świat

17.06.2018
godzina 18:00

Opowieści futbolowe. Piłka jak świat

17.06.2018
godzina 18:00

  • spotkanie
spotkanie  

Czy zrozumienie zasad panujących na stadionie piłkarskim może pomóc w zrozumieniu ludzi i ich zachowań? Odpowiedzi na to pytanie poszukają Jarek Kaczmarek i Stefan Szczepłek.Stefan Szczepłek
– dziennikarz i publicysta sportowy, autor m.in. „Mojej historii futbolu” i biografii Kazimierza Deyny oraz Jarek Kaczmarek – opowiadacz z „Grupy Studnia O.”, autor książek „Gole wszech czasów” i premierowej „Piszczek. To, co naprawdę jest ważne” zapraszają na futbolowe opowieści.

W dryblingu między słowami przywołają legendarne mecze, dawnych i współczesnych bohaterów stadionów. W tej podróży przez świat futbolu spróbują odpowiedzieć na pytania: czy w świcie wielkiej piłki i wielkich pieniędzy możliwa jest prawdziwa przyjaźń? Czy istnieje recepta na sukces? Co to znaczy mieć szczęście w futbolowym życiu? Nie zabraknie prognozy i rozmowy o zbliżającym się mundialu i szansach naszej drużyny oraz konkursu z książkowymi nagrodami.

Opowieści będą okazją do zaprezentowania futbolowych pamiątek z unikatowej kolekcji Stefana Szczepłka, eksponowanych na licznych wystawach w Polsce i zagranicą.

Wydarzenie jest ogranizowane w ramach projektu Warszawskiej Sceny Opowieści, wspieranego przez m.st.Warszawę.