Program

  • warsztaty
  • dla dzieci

Program

UWAGA, ZABYTEK! – warsztaty architektoniczne dla dzieci i rodziców

02.09.2018
godzina 12:30

UWAGA, ZABYTEK! – warsztaty architektoniczne dla dzieci i rodziców

02.09.2018
godzina 12:30

  • warsztaty
  • dla dzieci
warsztaty dla dzieci  

Gdy idziesz na spacer do parku, one kryją się w pobliżu. Gdy wracasz ze szkoły, mogą być zaledwie kilka kroków od ciebie. Czasami specjalnie ich szukasz, ale czasami wpadasz na nie niespodziewanie – w drodze do sklepu, na wakacjach, szukając miejsca do przypięcia roweru. Kto to? Co to? Uwaga! To ZABYTEK! Rozpoczynamy cykl „Uwaga, zabytek!”, dzięki któremu nauczymy się „rozpoznawać” zabytki i lepiej zrozumiemy, dlaczego są one tak ważne. Dowiemy się, jak możemy kształtować otaczającą nas architekturę, i poznamy tajniki pracy konserwatora zabytków – uczestnicy będą „naprawiać” przykładowe zabytki. Do wspólnej zabawy i nauki zapraszamy dzieci (7–12 lat) wraz z rodzicami.

W czasie pierwszego spotkania dowiemy się, czym jest zabytek. Jak go opisać? Jak ocenić jego wartość? Czy da się porównać Pałac Kultury i Nauki do Pałacu w Wilanowie? Dlaczego jedne budynki są zabytkami, a inne nie? Czy jest ktoś, kto o tym decyduje? Czym zajmuje się konserwator zabytków i jaki wpływ na architekturę mają mieszkańcy? 

Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty odbywają przez serwis evenea.pl. Zapisy na każdy warsztat zawsze rozpoczynają się w na tydzień przed danym spotkaniem w sobotę o godzinie 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona!

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy, Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków