Program

  • spotkanie

Program

Warszawianka stulecia, czyli kto?

02.10.2018
godzina 18:30

Warszawianka stulecia, czyli kto?

02.10.2018
godzina 18:30

  • spotkanie
spotkanie  

Co łączy kobiety nominowane do tytułu „Warszawianki Stulecia”? W jakich czasach żyły? O jakiej Warszawie marzyły? Czy ich dokonania mogą być dla nas inspiracją? Zapraszamy na pierwsze z dwóch spotkań poświęcone kandydatkom na Warszawiankę Stulecia.Danuta Szaflarska, Irena Sendlerowa, Wanda Gertz, Zofia Kuratowska, Justyna Budzińska-Tylicka – oto połowa stawki w plebiscycie. O nominowanych porozmawiamy ze specjalnymi goścmi: ich rodzinami i przyjaciółmi, a także z badaczkami historii kobiet.

Nasi goście: Agnieszka Kilańska-Cypel (córka Danuty Szaflarskiej), Janina Zgrzembska (córka Ireny Sendlerowej), Alicja Gil-Olkusznik (przyjaciółka Zofii Kuratowskiej), Agnieszka Grzybek (badaczka biografii Justyny Budzińskiej-Tylickiej), Anna Nowakowska-Wierzchoś (autorka biografii Wandy Gertz), Ewa Malinowska-Grupińska (Przewodnicząca Rady Miasta, i przewodnicząca kapituły plebiscytu), Anna Czerwińska (Fundacja STER).

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

To wy zdecydujecie, która z nominowanych jest wam najbliższa. Głosowanie na Warszawiankę Roku i Warszawiankę Stulecia trwa do 17 października. Plebiscyt organizowany jest w ramach stołecznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości –  Warszawa Stolica Wolności oraz obchodów 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych. Organizatorem plebiscytu jest m.st. Warszawa.