Program

  • spotkanie

Program

Warszawianka stulecia, czyli kto?

09.10.2018
godzina 18:30

Warszawianka stulecia, czyli kto?

09.10.2018
godzina 18:30

  • spotkanie
spotkanie  

Co łączy, a co różni kobiety nominowane do tytułu „Warszawianki Stulecia”? Czym charakteryzowały się czasy, w których żyły? Jaka Warszawa była ich marzeniem? Czy ich dokonania mogą być dla nas inspiracją? Zapraszamy na drugie (i ostatnie) spotkanie, w czasie którego porozmawiamy o kandydatkach na Warszawiankę Stulecia.Agnieszka Osiecka, Stefania Grodzieńska, Halina Skibniewska, Wanda Traczyk-Stawska, Maria Skłodowska-Curie – oto kolejne kandydatki, o których porozmawiamy ze specjalnymi goścmi: ich rodzinami i przyjaciółmi, a także z badaczkami historii kobiet.

Goście: Wanda Traczyk-Stawska, Agata Passent, Beata Kęczkowska (przyjaciółka rodziny Stefani Grodzieńskiej), Anna Kotowska (Miasto Jest Nasze), Małgorzata Ewa Rosen (kustoszka Muzeum im. Marii Curie-Skłodowskiej), Anna Czerwińska (Fundacja STER).

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

To wy zdecydujecie, która z nominowanych jest wam najbliższa. Głosowanie na Warszawiankę Roku i Warszawiankę Stulecia trwa do 17 października. Plebiscyt organizowany jest w ramach stołecznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – Warszawa Stolica Wolności oraz obchodów 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych. Organizatorem plebiscytu jest m.st. Warszawa.