Program

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci

Program

UWAGA, ZABYTEK! – warsztaty architektoniczne dla dzieci i rodziców

14.10.2018
godzina 12:30

UWAGA, ZABYTEK! – warsztaty architektoniczne dla dzieci i rodziców

14.10.2018
godzina 12:30

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci
cykle warsztaty dla dzieci  

Gdy wracasz ze szkoły, mogą być zaledwie kilka kroków od ciebie. Czasami specjalnie ich szukasz, ale czasami wpadasz na nie niespodziewanie. Kto to? Co to? Uwaga! To ZABYTEK! Zapraszamy na kolejne warsztaty – tym razem zastanowimy się nad zabytkowym statusem Starego Miasta.Uczestnicząc w zajęciach z cyklu „Uwaga, zabytek!”, uczymy się „rozpoznawać” zabytki i lepiej zrozumieć, dlaczego są one tak ważne. Dowiadujemy się, jak możemy kształtować otaczającą nas architekturę. Do wspólnej zabawy i nauki zapraszamy dzieci (7–12 lat) wraz z rodzicami.

Najbliższe zajęcia poświęcimy warszawskiej Starówce, która trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jakie kryteria musi spełniać zabytek, żeby zasłużyć na takie wyróżnienie, oraz porozmawiają o problemach, z jakimi mierzą się mieszkańcy zabytkowych kamienic.

Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty odbywają przez serwis evenea.pl. Zapisy na każdy warsztat zawsze rozpoczynają się w na tydzień przed danym spotkaniem w sobotę o godzinie 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona!

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy, Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków
uwaga, zabytek! – warsztaty architektoniczne dla dzieci (7–12 lat) Stare Miasto w Warszawie wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa uneSCO. uczestnicy dowiedzą się, jakie kryteria musi spełniać zabytek, żeby zasłużyć na to wyróżnienie, oraz porozmawiają o problemach, z jakimi mierzą się mieszkańcy zabytkowych kamienic. Obowiązują zapisy. Szczegóły: www.dsh.waw.pl. Organizatorzy: Stowarzyszenie Masław, Tu było, tu stało. Partner: DSH.