Program

  • cykle
  • spotkanie

Program

SPOTKANIE ODWOŁANE

19.10.2018
godzina 18:00

SPOTKANIE ODWOŁANE

19.10.2018
godzina 18:00

  • cykle
  • spotkanie
cykle spotkanie  

UWAGA!
Z przyczyn od nas niezależnych spotkanie zostało odwołane. Na kolejne „Spojrzenia na terroryzm” zapraszamy w listopadzie.

***

Wspólnie z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas zapraszamy na dyskusję poświęconą militarnym aspektom walki z terroryzmem. Spotkanie jest częścią cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.
Seminarium zostanie poświęcone militarnej płaszczyźnie walki z terroryzmem. Amerykańska globalna wojna z terroryzmem, działania koalicji antyterrorystycznej, operacje w Afganistanie i Iraku i inne areny wykorzystywania sił zbrojnych do walki z asymetrycznym zagrożeniem będą tematem dyskusji podczas najbliższego spotkania w ramach cyklu.

W seminarium wezmą eksperci w obszarze militarnej walki z terroryzmem. Spotkanie poprowadzi Jerzy Smoliński, były doradca prezydenta RP, który przez wiele lat służył w polskich Siłach Zbrojnych. Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl.

Cykl „Spojrzenia na terroryzm” ma na celu przybliżenie historii walki z terroryzmem oraz złożoności i wielopłaszczyznowości wysiłków, jakie są potrzebne w przeciwdziałaniu temu zagrożeniu. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji środków i metod walki, a osią cyklu jest historia terroryzmu i walki z nim w XX w.