Program

  • warsztaty

Program

Zrób to sam! – warsztaty graficzno-introligatorskie

16.12.2018
godzina 12:00 - 17:00

Zrób to sam! – warsztaty graficzno-introligatorskie

16.12.2018
godzina 12:00 - 17:00

  • warsztaty
warsztaty  

Poznaj tajniki introligatorstwa i zrób własny notes! Zapraszamy na ostatnie już z serii grudniowych warsztatów. Obowiązują zapisy: recepcja@dsh.waw.pl. Zajęcia składają się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy poznają tajniki XIX-wiecznej grafiki warsztatowej. Samodzielnie wykonają odbitki w technice fotograficznej zwanej fotograwiurą. Użyją prasy graficznej oraz poznają metody nanoszenia farby na matrycę. Odbitki zostaną wykonane farbą Charbonnel, której receptura znana jest od XVII w. Uczestnicy zobaczą też miedziane matryce graficzne oraz odbitki jedynego polskiego artysty tworzącego w technice fotograwiury – Macieja Plewińskiego

Drugą część warsztatów poświęcimy introligatorstwu. Uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o historii papieru i zobaczą sito do jego czerpania. Samodzielnie wykonają notes w jednej z podstawowych technik introligatorskich. Wcześniej wykonana odbitka fotograwiurowa będzie okładką notesu. 

Zajęcia poprowadzą fachowcy z Instytutu Fotograficznych Technik Szlachetnych i Introligatorni Rozmus.Będziemy pracować na papierach włoskich marek Fabriano i Arjowiggins oraz na papierze Munken.