Program

SOBOTNI BZIK | BAL W RYTMIE ROCK'N'ROLLA

02.03.2019 - 03.03.2019
godzina 19:00 - 01:30

SOBOTNI BZIK | BAL W RYTMIE ROCK'N'ROLLA

02.03.2019 - 03.03.2019
godzina 19:00 - 01:30

  • inne
inne  

Już po raz trzeci zapraszamy warszawiaków w taneczną podróż w czasie. Tym razem w ostatnią sobotę karnawału zatańczymy w rytmie rock’n’rolla, damy ponieść się muzyce i porwać słowom Johna Lennona: przed Elvisem nie było niczego!

>> DOŁĄCZAJCIE NA FACEBOOKU << 

WSTĘP WOLNY. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Imprezy.


W tym roku wracamy do lat 50. XX wieku. Zostawiamy za sobą żelazną kurtynę i ruszamy w podroż za ocean – w pastelowy świat wielkich ikon kina i muzyki. Z jednej strony uwiedzie nas amerykański sen o idealnym świecie – kobietach spełniających się w roli pięknych żon i kochanek oraz mężczyznach marzących o karierze, domku na przedmieściach i chevrolecie. Z drugiej – obudzi się w nas niespokojny duch. Znowu zapragniemy mieć naście lat, nosić jeansy i skórzane kurtki lub być beatnikami w czarnych golfach, którzy kontestują konsumpcyjny styl życia, czytają filozofów i słuchają dżezu.

Marylin Monroe, Audrey Hupburn, Frank Sinatra, młody Elvis Presley, Marlon Brando, James Dean – wskrzeszone przez nas lata 50. mogą mieć wiele twarzy. Którą z nich będą miały tej nocy?Zagrają dla nas chłopaki z Soul Service, a do wspólnych tańców – salsy, rock’n’rolla i lindy hop – zaproszą pochodzący z Brazylii Marcos de Lima i Wanda Grabowska. Podczas Retro karaoke będzie można zaśpiewać takie hity jak „Stand By Me”, „Hit the Road, Jack” czy „Love Me Tender”. Ponadto w programie: punkt stylizacji, gra Bingo ’50 i poczta francuska. Na ten jeden wieczór nasza Kawiarnia Karowa 20 przemieni się w ekskluzywny barek z napojami wyskokowymi i przekąskami.

W PROGRAMIE WIECZORU:

POKAZY I NAUKA TAŃCA
Prowadzenie: Marcos de Lima i Wanda Grabowska.
20:45 LINDY HOP – taniec ery swingu, wywodzący się z Harlemu w Nowym Jorku. Łączy w sobie elementy jazzu, stepu i charlestona.
21:35 ROCK’N’ROLL – rollercoaster wśród tańców – wyzwolony i dziki. Śmiałe ruchy. Początkowo kontrowersyjny i wulgarny, dziś klasyka.
22:35 SALSA – pikantna mieszanka jazzu i Karaibów. Wszystkie salsy łączy jedno – pasja.

BINGO ‘50 (20:30, 21:15, 22:00)
Sprawdź swoją wiedzę o latach 50. Nasza wersja gry nie będzie opierać się o liczby, a o słowa. Zamiast haseł z planszy, prowadzący będzie odczytywał ich definicje. Wygrywa ten gracz, który pierwszy będzie miał zakreślony sekwens/linię/wzór odpowiednio odgadniętych słówek. Planujemy trzy piętnastominutowe rundy. Zapisy podczas imprezy.

RETRO KARAOKE (23:30–00:30)
Jeśli umiesz albo po prostu kochasz śpiewać i nie boisz się występów przed publiczności, zgłoś się podczas imprezy na recepcję DSH i wybierz jedną z piosenek z przygotowanej przez nas listy.

Piosenki zagraniczne:
„C'mon Everybody” (Eddie Cochran),
„Moon River” (Audrey Hepburn),
„Hit the Road Jack” (Ray Charles),
„Stand By Me” (Ben E. King),
„La Bamba” (Ritchie Valens),
„Nel blu dipinto di blu” (Volare, Domenico Modugno),
„Love Potion No.9” (The Clovers),
„Sway” (Frank Sinatra),
„Dream A Little Dream of Me” (Doris Day),
„Love Me Tender” (Elvis Presley),
„Fever” (Peggy Lee).

Piosenki polskie:
„Serduszko puka w rytmie cza-cza” (Maria Koterbska),
„Bo we mnie jest sex” (Kalina Jędrusik),
„Pamiętasz, była jesień” (Sława Przybylska),
„Nie płacz kiedy odjadę” (Marino Marini),
„Kochać” (Piotr Szczepanik),
„Piosenka jest dobra na wszystko” (Kabaret Starszych Panów).

INSPIRACJE STYLISTYCZNE DLA PAŃ: upięte wysoko koki, loki, kreski na powiekach (tzw. kocie oczy), cygaretki, kloszowe lub ołówkowe spódnice, sukienki z głębokimi dekoltami, okulary, długie i krótkie rękawiczki, czarne golfy, kapelusze, perły, diamenty ( „diamonds are the girls best friends”).

INSPIRACJE STYLISTYCZNE DLA PANÓW: garnitury, kapelusze, muszki, krawaty, obcisłe białe t-shirty, dżinsy, skórzane kurtki, jednorzędowe marynarki, półdługie grzywki zaczesane do góry z lekką falą.

UWAGA: Zgodnie z Regulaminem Imprezy DSH zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji o nie wpuszczaniu na teren imprezy kolejnych osób ze względów bezpieczeństwa, jeśli ich liczba przekroczy limit dopuszczalny w ramach obiektu.