Program

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci

Program

Moje Miasto Warszawa | Wilanów. Z wizytą u króla Jasia i królowej Marysieńki | warsztaty dla dzieci

07.12.2019
godzina 12:30

Moje Miasto Warszawa | Wilanów. Z wizytą u króla Jasia i królowej Marysieńki | warsztaty dla dzieci

07.12.2019
godzina 12:30

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci
cykle warsztaty dla dzieci  

Jak jedna z najstarszych osad w okolicach Warszawy stała się jej dzielnicą? Tematem kolejnych warsztatów będzie Wilanów. Wspólnie zastanowimy się, co go charakteryzuje i wyróżnia.


Pałac w Wilanowie – to pierwsze skojarzenie, które dotyczy dzielnicy Wilanów. I właśnie pałac oraz otaczające go ogrody będą głównym tematem tego warsztatu. Nie zapominamy, że Wilanów to też osiedla mieszkaniowe, miasteczko Wilanów i wybudowana niedawno Świątynia Opatrzności Bożej, a także wielkie otwarte przestrzenie – błonia wilanowskie.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami (pracują wspólnie). Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie: http://bit.ly/mojemiasto4. Zapisy otwieramy w niedzielę poprzedzajacą warsztat o godz 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

****
Od mokotowskiego pałacyku Szustra, przez Śródmieście, Ochotę, ursynowskie blokowiska, po Rembertów i wawerskie świdermajery. Różnorodność dzielnic warszawy, a przede wszystkim ich historia i architektura są motywem przewodnim serii warsztatów dla dzieci i rodziców. To już czwarta edycja projektu, ale pierwsza, w której najmłodsi poznają Warszawę z perspektywy każdej jej dzielnicy. W finalnej części cyklu zaprojektują nowy obszar miasta i bogatsi o wiedzę, jako młodzi „eksperci” stworzą unikalną mapę Warszawy. Podczas każdego spotkania dokładnie przyglądamy się jednej dzielnicy. Pokazujemy ciekawe budynki – zabytki i nowe obiekty, opowiadamy o historii i pobudzamy wyobraźnię starszych i młodszych. W drugiej części w rodzinnych grupach tworzymy, projektujemy, wymyślamy, budujemy i planujemy.  

Zadaniem serii warsztatów jest nie tylko edukacja w zakresie architektury, historii, urbanistyki, ale też pokazanie miasta jako sprawnie funkcjonującej, złożonej całości. Podczas warsztatów chcemy uwrażliwić dzieci na przestrzeń i jej różnorodność oraz kształtować postawę świadomego, wpływającego na otoczenie mieszkańca Warszawy. Dowiedz się więcej o całym cyklu.

Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska, Karolina Iwańczyk, Katarzyna Żaczek, Aleksandra Pawlak i Marta Baranowska – doświadczone edukatorki i animatorki.

Dom Spotkań z Historią jest partnerem cyklu warsztatów. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.