Program

  • warsztaty
  • spotkanie

Program

Pracownia Dwutygodnika | Nirvana Therapy

15.10.2019
godzina 18:00

Pracownia Dwutygodnika | Nirvana Therapy

15.10.2019
godzina 18:00

  • warsztaty
  • spotkanie
warsztaty spotkanie  

Redakcja „Dwutygodnika” zaprasza na nowy cykl spotkań inspirowany zajęciami praktyczno-technicznymi. Pierwsze spotkanie poprowadzą performerka i choreografka Marta Ziółek oraz dramaturżka i autorka magazynu Anka Herbut. Będzie to warsztat relaksujący po okresie wyborczym.

W wywiadzie dla MTV z 1993 roku Kurt Cobain opowiada o maszynie snów, która poprzez rytmiczną stymulację słuchu i wzroku zmienia elektryczne oscylacje mózgu, pomaga uporać się ze stresem i wprowadza w głęboką relaksację. Ponoć lider Nirvany często śnił o jedzeniu kwiatów i o niemieckich pasterzach. Dzisiaj natłok informacji przyzwyczaja nas do bycia w ciągłej gotowości i nieustannego odbierania nowych bodźców, powodując wzmożone napięcie psychiczne i mięśniowe. Warsztat „Nirvana Therapy” będzie odpowiedzią na przebodźcowanie i współczesną potrzebę zwolnienia tempa, psychofizycznego wyhamowania i werbalnego ukojenia. Naszą maszyną snów będą nasze ciała, które poprzez pracę z somatycznymi technikami relaksacyjnymi i czuły kontaktem ze słowem pozwolą nam się zregenerować – zapowiadają autorki zajęć.


O cyklu:

Debaty są stałym elementem wydarzeń artystycznych i rocznicowych. Redakcja „Dwutygodnika” też debatowała – wokół książek z własnej serii, z okazji urodzin, popularne były ich rozmowy z zaproszonymi gośćmi, które organizowano w ramach śniadań prasowych. Teraz czas na coś innego. Nawiązując do szkolnej, zapomnianej a chwalebnej tradycji zajęć praktyczno-technicznych, redakcja chce stworzyć własne ZPT-y. W Pracowni „Dwutygodnika” autorzy i zaprzyjaźnieni artyści zaproponują uczestnikom dawkę wiedzy praktycznej – w ramach warsztatów, performing lectures oraz działań terenowych. Czas unurzać się we współczesnej rzeczywistości, pobrudzić sobie ręce i wygimnastykować palce. Od października co miesiąc można zdobyć nie tylko nową wiedzę, ale i umiejętności, które mogą przydać się w ekologicznej kuchni, zdrowych relacjach społecznych. Rozstawimy maszyny do szycia, zagrzejemy wodę w garnkach, wybudujemy domki dla ptaków. Do roboty!