Program

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci

Program

Moje Miasto Warszawa | Po Woli do woli | warsztaty dla dzieci

18.01.2020
godzina 12:30

Moje Miasto Warszawa | Po Woli do woli | warsztaty dla dzieci

18.01.2020
godzina 12:30

  • cykle
  • warsztaty
  • dla dzieci
cykle warsztaty dla dzieci  

Podobno Wola to nowe centrum Warszawy, ale co to właściwie znaczy? Zastanowimy się nad tym wspólnie i poszukamy charakterystycznych dla tej dzielnicy budynków.Czy znajdziemy tu tylko wysokie i nowe budynki? A może, przemierzając ulice tej dzielnicy, natkniemy się na niejedną ciekawą historię skrytą w starych murach kamienic? Podczas zajęć dowiemy się, czym jest ostaniec, jakie są najstarsze fragmenty Woli i gdzie podział się Kercelak. Spojrzymy na Wolę z różnych perspektyw. Zobaczymy, jak różnorodną i kontrastową jest dzielnicą. W części warsztatowej będziemy projektować i budować, bo dziś Wola to jeden wielki plac budowy!

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami (pracują wspólnie). Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie: http://bit.ly/mojemiasto4. Zapisy otwieramy w niedzielę poprzedzajacą warsztat o godz 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

****
Od mokotowskiego pałacyku Szustra, przez Śródmieście, Ochotę, ursynowskie blokowiska, po Rembertów i wawerskie świdermajery. Różnorodność dzielnic warszawy, a przede wszystkim ich historia i architektura są motywem przewodnim serii warsztatów dla dzieci i rodziców. To już czwarta edycja projektu, ale pierwsza, w której najmłodsi poznają Warszawę z perspektywy każdej jej dzielnicy. W finalnej części cyklu zaprojektują nowy obszar miasta i bogatsi o wiedzę, jako młodzi „eksperci” stworzą unikalną mapę Warszawy. Podczas każdego spotkania dokładnie przyglądamy się jednej dzielnicy. Pokazujemy ciekawe budynki – zabytki i nowe obiekty, opowiadamy o historii i pobudzamy wyobraźnię starszych i młodszych. W drugiej części w rodzinnych grupach tworzymy, projektujemy, wymyślamy, budujemy i planujemy.  

Zadaniem serii warsztatów jest nie tylko edukacja w zakresie architektury, historii, urbanistyki, ale też pokazanie miasta jako sprawnie funkcjonującej, złożonej całości. Podczas warsztatów chcemy uwrażliwić dzieci na przestrzeń i jej różnorodność oraz kształtować postawę świadomego, wpływającego na otoczenie mieszkańca Warszawy. Dowiedz się więcej o całym cyklu.

Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska, Karolina Iwańczyk, Katarzyna Żaczek, Aleksandra Pawlak i Marta Baranowska – doświadczone edukatorki i animatorki.

Dom Spotkań z Historią jest partnerem cyklu warsztatów. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.