Co pamiętają najstarsi warszawiacy? Jak zmieniała się Warszawa na przestrzeni lat? Zapraszamy na cykl letnich spacerów varsavianistycznych, które uzupełnią historie i zdjęcia z Archiwum Historii Mówionej. Możecie je znaleźć także na mapie. Zaczynamy od wędrówki po Powiślu. ZBIÓRKA: przed kościołem Wizytek.
Fot. zbiory Alicji Nassalskiej/AHM
Spotykamy się zawsze we wskazanym miejscu o godzinie 16:00. Spacery poprowadzą przewodnicy Maria Pawlak i Piotr Hummel z WAWstep. Na spacery obowiązują zapisy. Limit uczestników: 25 osób.
Zgłoszenia na spacer po Powiślu prosimy przesyłać najpóźniej do dnia 11 lipca na adres:
recepcja@dsh.waw.pl lub telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia DSH.
Udział w spacerze „Warszawa zapamiętana” jest jednoznaczny z akceptacją warunków
REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić
FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH.
O spacerze:
We wspomnieniach warszawiaków Powiśle to dzielnica silnie kontrastująca z zamożnym Śródmieściem. Niski standard mieszkań i infrastruktury sprawiały, że w XIX wieku osiedlała się tutaj przeważnie miejska biedota. Mieszkańców łączyły jednak bliskie relacje sąsiedzkie, a życie toczyło się na podwórkach, ulicach i nad Wisłą. Wszyscy emocjonowali się zawodami żeglarskimi oraz słynnymi w całym mieście wyścigami kolarskimi na Dynasach. W trakcie spaceru dowiemy się, jak warszawiacy spędzali czas nad Wisłą i dlaczego powiślacy z dystansem odnosili się do ludzi z „góry” oraz wysłuchamy wspomnień nagranych przez Archiwum Historii Mówionej.