Co pamiętają najstarsi warszawiacy? Jak zmieniała się Warszawa na przestrzeni lat? Zapraszamy na kolejny spacer śladami najstarszych mieszkańców stolicy, których historie i zdjęcia pochodzą z Archiwum Historii Mówionej. Możecie je znaleźć także na mapie. Tym razem idziemy na Ochotę.
Fot. zbiory Barbary Krajewskiej/AHM
Spotykamy się zawsze we wskazanym miejscu o godzinie 16:00. Spacery poprowadzą przewodnicy Maria Pawlak i Piotr Hummel z WAWstep. Na spacery obowiązują zapisy. Limit uczestników: 25 osób.
Zgłoszenia na spacer po Ochocie prosimy przesyłać najpóźniej do dnia 1 sierpnia na adres:
recepcja@dsh.waw.pl lub telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia DSH.
Udział w spacerze „Warszawa zapamiętana” jest jednoznaczny z akceptacją warunków
REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić
FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH.
O spacerze:
XIX wiek to czas rozbudowy Warszawy. Wraz z budową Szpitala Dzieciątka Jezus i Filtrów wyodrębniono część wsi Wielka Wola i od popularnej karczmy nazwano ten teren Ochotą. Na wpływ rozwoju dzielnicy w II RP miała budowa nowych osiedli mieszkaniowych. W trakcie spaceru poznamy wspomnienia mieszkańców, którzy przeniosą nas w czasy tworzenia kolonii, opowiadając o ulicach i kamienicach ze swojego dzieciństwa.