Program

  • Warszawska Inicjatywa Kresowa
  • spotkanie

Program

Kresowe poetessy – 155. Opowieści z Kresów

18.07.2020
godzina 17:00 - 19:00

Kresowe poetessy – 155. Opowieści z Kresów

18.07.2020
godzina 17:00 - 19:00

  • Warszawska Inicjatywa Kresowa
  • spotkanie
Warszawska Inicjatywa Kresowa spotkanie  

Zapraszamy na 155 prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego z cyklu „Opowieści z Kresów”. Tym razem będzie to poetycka włóczęga po Kresach Południowo-Wschodnich a naszymi przewodniczkami będą znane i zapomniane poetki XX wieku.

Opowieść ilustrowana będzie utworami m.in. Zofii Mrozowickiej, Kazimiery Zawistowskiej, Maryli Wolskiej, Kazimiery Alberti, Jadwigi Podhorskiej, Anny Czerny, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Beaty Obertyńskiej, Jadwigi Gamskiej-Łempickiej, Jadwigi Czechowiczówny, Czesławy Monikowskiej a także oryginalną ikonografią z epoki. Zachęcamy do udziału w spotkaniach w siedzibie DSH lub oglądania prezentacji w internecie na naszym kanale Youtube, 18 lipca o 13:00.

Uwaga: Obowiązują zapisy i ograniczenie uczestników (25 osób może uczestniczyć w jednym spotkaniu)
Ze względu na ograniczenie ilości osób uczestniczących w spotkaniu w siedzibie DSH przy ul. Karowej prosimy o wcześniejszy kontakt osobisty (recepcja - ul. Karowa 20), telefoniczny (22 2550500) lub mailowy (recepcja@dsh.waw.pl) w celu potwierdzenia udziału w spotkaniu!

Udział w spotkaniu jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH.