Program

  • spotkanie
  • warsztaty

Program

AFRYKAŃSKIE LATO W MIEŚCIE – ODC. 2 | Taniec i muzyka

10.08.2020
godzina 18:00

AFRYKAŃSKIE LATO W MIEŚCIE – ODC. 2 | Taniec i muzyka

10.08.2020
godzina 18:00

  • spotkanie
  • warsztaty
spotkanie warsztaty  

Fundacja „Afryka Inaczej” i Dom Spotkań z Historią we współpracy z BarKą zapraszają na kolejną odsłonę afrykańskiego lata w mieście, czyli cyklu wydarzeń kulturalnych z muzyką i Afryką w tle dla dzieci i dorosłych!

10 sierpnia (pon.), BarKa

Z powodu pandemii na wydarzenie organizowane w przestrzeni publicznej obowiązują zapisy. Ważne! Limit miejsc: 25 osób. Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres fundacja@afryka.org. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do wszystkich tych, którym uda się zapisać wyślemy powiadomienia. Wydarzenia będą również transmitowane online na FB organizatorów.

Godz. 18.00 Warsztaty tańca afrykańskiego z Benoit le Gros
Pochodzący z Togo Benoit le Gros jest zawodowym i dyplomowanym tancerzem afrykańskiego tańca tradycyjnego i współczesnego (afro-dance). Od lat mieszka w Polsce. Współpracuje m.in. z DK Dorożkarnia w Warszawie, Teatrem Capitol i Teatrem Arka we Wrocławiu.

Godz. 19.00 Koncert zespołu Capoiera Angola
Capoiera Angola to grupa pasjonująca się afro-brazylijską forma tańca i sztuki walki, w której ważny jest ruch, rytm, muzyka i, śpiew. Silne związki capoeiry z rytualnymi tańcami wojowników z rejonów dzisiejszej Angoli sięgają czasów niewolnictwa i ciężkiej pracy Afrykańczyków na plantacjach m.in.w Brazylii.

Wydarzenie odbywa się dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu „Afrykańskie lato w mieście".

Kolejne odsłona afrykańskiego lata 17 sierpnia.