Program

  • spotkanie
  • warsztaty

Program

AFRYKAŃSKIE LATO W MIEŚCIE | W rytmie Afryki Zachodniej

17.08.2020
godzina 18:00

AFRYKAŃSKIE LATO W MIEŚCIE | W rytmie Afryki Zachodniej

17.08.2020
godzina 18:00

  • spotkanie
  • warsztaty
spotkanie warsztaty  

Wspólnie z Fundacją „Afryka Inaczej” i z BarKą zapraszamy na kolejną odsłonę afrykańskiego lata w mieście, czyli cyklu wydarzeń kulturalnych z muzyką i Afryką w tle dla dzieci i dorosłych! UWAGA: wydarzenie odbywa się na Barce nad Wisłą.

Najpierw sprawy organizacyjne: na wydarzenia z cyklu „Afrykańskie lato w mieście” obowiązują zapisy. Limit uczestników: 25 osób. Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres fundacja@afryka.org. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do wszystkich, którym uda się zapisać, wyślemy powiadomienia. Wydarzenia będą również transmitowane online na FB organizatorów.

Tym razem proponujemy warsztaty gry na bębnach oraz afrykańskiego tańca połączone z koncertem. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez osoby zajmujące się muzyką i tańcem Afryki Zachodniej. Wśród nich znajdzie się Viola Wojciechowska, która tańcem afrykańskim zajmuje się od 1997 roku. Wielokrotnie podróżował do Afryki Zachodniej, gdzie pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. W Europie współpracowała z różnymi artystycznymi projektami. Od kilkunastu lat uczy tańca i prowadzi własną grupę taneczną „C’est ca!”. Podczas zajęć tańca afrykańskiego poznacie podstawy tradycyjnego tańca Zachodniej Afryki. A to wszystko przy akompaniamencie afrykańskich muzyków grających na djembe.

W ramach warsztatu odbędzie się też nauka wspólnego grania na bębnach. Osoby, które dysponują własnym djembe są zaproszone do udziału w warsztatach współprowadzonych przez Mamadou Dioufa.

Warsztaty zakończą się koncertem połączonym z pokazem tanecznym.W czasie koncertu wystąpi gościnnie Buba Kuyateh, muzyk pochodzący z Gambii, który specjalizuje się w grze na zachodnioafrykańskim instrumencie strunowym – korze.

Wydarzenie odbywa się dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy w ramach projektu „Afrykańskie lato w mieście”.