Program

Warszawa przeobrażona | wykład varsavianistyczny

22.08.2020
godzina 17:00

Warszawa przeobrażona | wykład varsavianistyczny

22.08.2020
godzina 17:00

  • spotkanie
spotkanie  

Wykład varsavianistyczny profesora Andrzeja Skalimowskiego współorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy w ramach 75. rocznicy odbudowy Warszawy. 

W styczniu 1945 roku Warszawa znalazła się w stanie śmierci klinicznej. W gruzach leżały zabytki, kamienice i infrastruktura drogowa. W powodzenie szybkiej odbudowy wierzyło niewielu. Splot celów ideologicznych nowej władzy i uporu mieszkańców sprawił, że Warszawa utrzymała swoją stołeczność. Pojawił się jednak warunek podyktowany rzeczywistością polityczną – nowa Warszawa nie mogła być powtórzeniem dawnej. Tragiczne okoliczności wojenne stały się ogromną szansą budowy lepszego miasta. Nowa Warszawa stała się mozaiką aspiracji, sentymentów, oczekiwań i zwykłej przypadkowości.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Limit uczestników: 25 osób. Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do 21 sierpnia na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia DSH (poniedziałek: nieczynne; wt–pt: 15:00 – 19:00; sob, niedz: 12:00 – 19:00). 

Udział w spotkaniu jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od pozostałych uczestników wydarzenia.