Program

Moje Miasto Warszawa | Warszawa, moje miasto | rodzinne warsztaty architektoniczne

19.09.2020
godzina 12:30

Moje Miasto Warszawa | Warszawa, moje miasto | rodzinne warsztaty architektoniczne

19.09.2020
godzina 12:30

  • dla dzieci
  • cykle
  • warsztaty
dla dzieci cykle warsztaty  

Do naszego programu wracają warsztaty z cyklu „Moje Miasto Warszawa”. Podczas pierwszych zajęć kolejnej edycji przyjrzymy się Warszawie i zastanowimy, czy to dobrze zaplanowane miasto.Czym różni się miasto od wsi? Co wyróżnia Warszawę jako stolicę Polski? Jakie dodatkowe budynki, obiekty się tu znajdują? Na warsztatach starannie zaplanujemy miasto, jego komunikację i zieleń, a następnie zbudujemy jego wybrane fragmenty.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami (pracują wspólnie). Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie: http://bit.ly/mmw5zapisy. Zapisy otwieramy w niedzielę poprzedzajacą warsztat o godz. 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o rezerwację wejściówki osobno dla każdego dziecka. Po zakupie pierwszego biletu trzeba wrócić na stronę główną i powtórzyć operację. WAŻNE: Nie trzeba zgłaszać osobno udziału rodziców/opiekunów, ale proszę pamiętać, ze aktywny udział dorosłych jest obowiązkowy :)

Warsztaty odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i norm sanitarnych. Prosimy o zabranie maseczek. W sali przebywają wyłącznie uczestnicy warsztatów – rodzice/opiekunowe i dzieci oraz prowadząca. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH. 

****
Piąta edycja „Moje Miasto Warszawa” to piętnaście spotkań, na których najmłodsi poznają dokładnie swoje miasto – jego historię, komunikację, zabytki, topografię i sztukę. 

JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca – przybliżamy historię miasta, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych – na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem obszarów miasta, albo poszczególnych elementów przestrzeni Warszawy. Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.