Program

Moje Miasto Warszawa | Moje podwórko na moim osiedlu | rodzinne warsztaty architektoniczne

26.09.2020
godzina 12:30

Moje Miasto Warszawa | Moje podwórko na moim osiedlu | rodzinne warsztaty architektoniczne

26.09.2020
godzina 12:30

  • dla dzieci
  • warsztaty
  • cykle
dla dzieci warsztaty cykle  

Jak powinno wyglądać najbliższe otoczenie, aby mieszkańcy dobrze się w nim czuli? Zastanowimy się nad tym, podczas wspólnych warsztatów.Na przykładzie warszawskich podwórek oraz osiedli przedstawimy różne typy zagospodarowania najbliższego otoczenia. Jakie cechy charakteryzują ten rodzaj przestrzeni? Uczestnicy zastanowią się, jak powinny wyglądać okolice zamieszkania, aby były przyjazne mieszkańcom. Dzieci w grupach zaprojektują podwórka – idealną przestrzeń wspólną.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami (pracują wspólnie). Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie: http://bit.ly/mmw5zapisy. Zapisy otwieramy w niedzielę poprzedzajacą warsztat o godz. 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o rezerwację wejściówki osobno dla każdego dziecka. Po zakupie pierwszego biletu trzeba wrócić na stronę główną i powtórzyć operację. WAŻNE: Nie trzeba zgłaszać osobno udziału rodziców/opiekunów, ale proszę pamiętać, ze aktywny udział dorosłych jest obowiązkowy :)

Warsztaty odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i norm sanitarnych. Prosimy o zabranie maseczek. W sali przebywają wyłącznie uczestnicy warsztatów – rodzice/opiekunowe i dzieci oraz prowadząca. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH. 

****
Piąta edycja „Moje Miasto Warszawa” to piętnaście spotkań, na których najmłodsi poznają dokładnie swoje miasto – jego historię, komunikację, zabytki, topografię i sztukę. 

JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca – przybliżamy historię miasta, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych – na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem obszarów miasta, albo poszczególnych elementów przestrzeni Warszawy. Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.