Program

Moje Miasto Warszawa | Czym się różni Ochota od Woli – dzielnice Warszawy | rodzinne warsztaty architektoniczne

03.10.2020
godzina 12:30

Moje Miasto Warszawa | Czym się różni Ochota od Woli – dzielnice Warszawy | rodzinne warsztaty architektoniczne

03.10.2020
godzina 12:30

  • dla dzieci
  • warsztaty
  • cykle
dla dzieci warsztaty cykle  

Czym różnią się od siebie warszawskie dzielnice i skąd wzięły się ich nazwy? Zapraszamy na warsztaty z cyklu „Moje Miasto Warszawa".Prześledzimy historię dzielnic i wspólnie pomyślimy, skąd wzięły się ich nazwy. Dowiemy się, czym się wyróżniają, jakie mają zabytki i ciekawe obiekty. Zastanowimy się, co powinno się znaleźć w każdej dzielnicy, aby życie w niej było komfortowe i co ważne jest dla każdego mieszkańca. Wspólnie stworzymy mapę dzielnic Warszawy.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami (pracują wspólnie). Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie: http://bit.ly/mmw5zapisy. Zapisy otwieramy w niedzielę poprzedzajacą warsztat o godz. 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o rezerwację wejściówki osobno dla każdego dziecka. Po zakupie pierwszego biletu trzeba wrócić na stronę główną i powtórzyć operację. WAŻNE: Nie trzeba zgłaszać osobno udziału rodziców/opiekunów, ale proszę pamiętać, ze aktywny udział dorosłych jest obowiązkowy :)

Warsztaty odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i norm sanitarnych. Prosimy o zabranie maseczek. W sali przebywają wyłącznie uczestnicy warsztatów – rodzice/opiekunowe i dzieci oraz prowadząca. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH. 

****
Piąta edycja „Moje Miasto Warszawa” to piętnaście spotkań, na których najmłodsi poznają dokładnie swoje miasto – jego historię, komunikację, zabytki, topografię i sztukę. 

JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca – przybliżamy historię miasta, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych – na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem obszarów miasta, albo poszczególnych elementów przestrzeni Warszawy. Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.