Program

Moje Miasto Warszawa | Zielono mi – miejskie parki i skwery | rodzinne warsztaty architektoniczne

10.10.2020
godzina 12:30

Moje Miasto Warszawa | Zielono mi – miejskie parki i skwery | rodzinne warsztaty architektoniczne

10.10.2020
godzina 12:30

  • warsztaty
  • dla dzieci
  • cykle
warsztaty dla dzieci cykle  

Czym różnią się od siebie Pole Mokotowskie, Park Saski i Łazienki? Tym razem przyjrzymy się warszawskim terenom zielonym.W trakcie warsztatów poznamy zabytkowe parki i ogrody w Warszawie. Przyjrzymy się skwerom osiedlowym i ogródkom wokół domów oraz małej zieleni (donicom i klombom miejskim), a następnie zaaranżujemy własne parki i skwery.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami (pracują wspólnie). Zajęcia są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników na stronie: http://bit.ly/mmw5zapisy. Zapisy otwieramy w niedzielę poprzedzajacą warsztat o godz. 10:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o rezerwację wejściówki osobno dla każdego dziecka. Po zakupie pierwszego biletu trzeba wrócić na stronę główną i powtórzyć operację. WAŻNE: Nie trzeba zgłaszać osobno udziału rodziców/opiekunów, ale proszę pamiętać, ze aktywny udział dorosłych jest obowiązkowy :)

Warsztaty odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i norm sanitarnych. Prosimy o zabranie maseczek. W sali przebywają wyłącznie uczestnicy warsztatów – rodzice/opiekunowe i dzieci oraz prowadząca. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH. 

****
Piąta edycja „Moje Miasto Warszawa” to piętnaście spotkań, na których najmłodsi poznają dokładnie swoje miasto – jego historię, komunikację, zabytki, topografię i sztukę. 

JAK WYGLĄDAJĄ WARSZTATY
Pierwszym elementem każdego warsztatu jest krótka prezentacja wprowadzająca – przybliżamy historię miasta, pokazujemy mapy i budynki, które będą pomocne w drugiej części. Następnie przechodzimy do działań kreatywnych – na najmłodszych i rodziców/opiekunów czekają zadania związane z konstruowaniem, projektowaniem czy planowaniem obszarów miasta, albo poszczególnych elementów przestrzeni Warszawy. Opis zajęć i program cyklu można znaleźć na stronach www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.