Program

Oczami białoruskich fotoreporterek

02.10.2020
godzina 18:00

Oczami białoruskich fotoreporterek

02.10.2020
godzina 18:00

  • spotkanie
spotkanie  

Spotkanie z Anderiem Liankevichem, białoruskim fotografem, dyrektorem Miesiąca Fotografii w Mińsku.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane zdjęcia autorstwa dziesięciu białoruskich fotoreporterek, które udokumentowały ostatnie wydarzenia na Białorusi. Wydarzenie jest okazją do posłuchania, jak wygląda obecnie życie oraz praca dziennikarzy i fotoreporterów na Białorusi – w sytuacji, gdy protesty społeczne są brutalnie tłumione, a pokojowo manifestujący obywatele zastraszani, porywani i zamykani w więzieniach.

W tych niełatwych czasach, osoby dokumentujące wydarzenia na ulicach, są szczególnie narażone na represje. Pomimo tego codziennie wychodzą na ulice i wbrew reżimowej nagonce wykonują swoją pracę. To dzięki nim świat może ujrzeć prawdziwe oblicze białoruskich protestów. Kim są? Dlaczego podejmują takie ryzyko? O co walczą? – na te i inne pytania odpowie nasz gość.

UWAGA: obowiązują zapisy. Limit uczestników: 25 osób. Zgłoszenia prosimy przesyłać najpóźniej do 1 października na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia DSH (poniedziałek: nieczynne, wt–pt: 15:00 – 19:00, sob, niedz: 12:00 – 19:00). 

Udział w spacerze jest jednoznaczny z akceptacją warunków REGULAMINU ZWIEDZANIA oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Każdy z uczestników jest zobowiązany wypełnić FORMULARZ dostępny na naszej stronie lub w recepcji DSH. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od pozostałych uczestników wydarzenia.

Spotkanie zostanie zarejestrowane i opublikowane na naszym kanale YouTube.

Organizatorzy: Instytut Adama Mickiewicza, Miesiąc Fotografii w Mińsku, DSH.