Program

  • spacer

Program

LETNISKO | Fotograficzny spacer po Domach na Linii w Józefowie | zapisy

04.07.2021
godzina 12:00

LETNISKO | Fotograficzny spacer po Domach na Linii w Józefowie | zapisy

04.07.2021
godzina 12:00

  • spacer
spacer  

Zapraszamy na drugi spacer towarzyszący wydaniu przewodnika „Letnisko. Subiektywny przewodnik po linii otwockiej”. Tym razem zobaczymy najciekawsze przedwojenne wille Józefowa — i to nie tylko typowe świdermajery. Oprowadzi nas Lidia Głażewska-Dańko, mieszkanka Michalina, która od lat fotografuje domy na linii otwockiej i opisuje ich historie w blogu Domy na Linii.

Na spacer obowiązują zapisy, a miejsce zbiórki zostanie przekazane zapisanym osobom. Zgłoszenia zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.„Letnisko. Subiektywny przewodnik po linii otwockiej”
to przewodnik autorstwa dziennikarki i historyczki sztuki Agnieszki Kowalskiej po magicznym miejscu zwanym linią otwocką. Wydaniu książki towarzyszy cykl spacerów. To szansa, żeby odwiedzić miejsca pokazane w przewodniku, ale nie tylko. Przygotowaliśmy dla was trening biegowy, spacery fotograficzne po świdermajerach i wycieczki przyrodnicze po Zakolu Wawerskim czy brzegach Świdra i Wisły. Odwiedzimy Nowego Gurewicza, kolejowe dworce, pracownię Witraże i Letnisko Bajka, a także powspominamy żydowską Falenicę. Spacery są współfinansowane przez Urząd m. st. Warszawy Dzielnica Wawer.

Książkę można nabyć w Domu Spotkań z Historią, sklepie online, a także w Kinokawiarni Stacja Falenica.