Program

  • spacer

Program

LETNISKO | Zwiedzamy pracownię Witraże w Miedzeszynie | zapisy

24.07.2021
godzina 12:00

LETNISKO | Zwiedzamy pracownię Witraże w Miedzeszynie | zapisy

24.07.2021
godzina 12:00

  • spacer
spacer  

Pracownia w Miedzeszynie to jedno z największych i najbardziej uznanych miejsc tworzenia witraży, szkła artystycznego i mozaik w Polsce. Oprowadzi nas po niej jej dyrektor artystyczny Tomasz Tuszko, mieszkaniec Falenicy, którego dzieła możemy podziwiać na linii. Spacer towarzyszy wydaniu przewodnika „Letnisko. Subiektywny przewodnik po linii otwockiej”.

Na spacer obowiązują zapisy, a miejsce zbiórki zostanie przekazane zapisanym osobom. Zgłoszenia zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.„Letnisko. Subiektywny przewodnik po linii otwockiej”
to przewodnik autorstwa dziennikarki i historyczki sztuki Agnieszki Kowalskiej po magicznym miejscu zwanym linią otwocką. Wydaniu książki towarzyszy cykl spacerów. To szansa, żeby odwiedzić miejsca pokazane w przewodniku, ale nie tylko. Przygotowaliśmy dla was trening biegowy, spacery fotograficzne po świdermajerach i wycieczki przyrodnicze po Zakolu Wawerskim czy brzegach Świdra i Wisły. Odwiedzimy Nowego Gurewicza, kolejowe dworce, pracownię Witraże i Letnisko Bajka, a także powspominamy żydowską Falenicę. Spacery są współfinansowane przez Urząd m. st. Warszawy Dzielnica Wawer.

Książkę można nabyć w Domu Spotkań z Historią, sklepie online, a także w Kinokawiarni Stacja Falenica.