Program

  • spotkanie

Program

INTER3LAB | Jak rozpocząć proces uzdrawiania ran zadanych przez wojnę na Kaukazie? | spotkanie warsztatowe

28.10.2021
godzina 18:00

INTER3LAB | Jak rozpocząć proces uzdrawiania ran zadanych przez wojnę na Kaukazie? | spotkanie warsztatowe

28.10.2021
godzina 18:00

  • spotkanie
spotkanie  

Rok temu wybuchła 44-dniowa wojna w Karabachu. Ta kolejna odsłona trwającego od lat konfliktu kosztowała życie ponad dziesięciu tysięcy osób. Czy może istnieć wspólna przyszłość dla młodych pokoleń na Kaukazie? Jak rozpocząć proces uzdrawiania ran zadanych przez wojnę na Kaukazie? Zapraszamy do Domu Spotkań z Historią na spotkanie warsztatowe z udziałem aktywistek i aktywistów z Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Polski i innych miejsc świata. Wspólnie poszukamy konkretnych rozwiązań, które dadzą nadzieję na rozpoczęcie prawdziwego dialogu.

Wstęp wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona do 35 osób. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Prosimy o zachowanie dystansu oraz zakrywanie nosa i ust.Spotkanie będzie miało charakter otwartego warsztatu międzynarodowego. W pierwszej części zaproszeni goście zaprezentują swoje propozycje działań. W drugiej części podzielimy się na grupy, w których wspólnie wypracujemy nowe praktyczne pomysły. W trzeciej części zaprezentujemy i omówimy rezultaty naszej pracy.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych i będzie odbywać się w językach: polskim i angielskim (z tłumaczeniem symultanicznym). Nie musisz znać się na Kaukazie i geopolityce. Jeżeli bliskie są Ci prawa człowieka, nie boisz się kreatywnych rozwiązań, to spotkanie jest dla Ciebie! W rozmowie wezmą udział między innymi Adam Michnik, Hijran Aliyeva, Irakli Mikiani, Mikheil Aslikian, Syuzi Iskandaryan i Tarlan Gorchu.