Program

  • wokół wystaw

Program

EDYTON WIKIPEDII „JEDYNE” | Dopisujemy nieopowiedziane historie! | warsztaty

22.01.2022
godzina 13:30 - 16:00

EDYTON WIKIPEDII „JEDYNE” | Dopisujemy nieopowiedziane historie! | warsztaty

22.01.2022
godzina 13:30 - 16:00

  • wokół wystaw
wokół wystaw  

Wraz ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska zapraszamy na edyton Wikipedii, którego celem jest uzupełnienie polskojęzycznej Wikipedii o niepowiedziane historie polskich fotografek. Innymi słowy: stworzenie i uzupełnienie wikipedycznych haseł o bohaterkach wystawy „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”. 

Na wydarzenie zapraszamy dwojako: osoby z Warszawy zachęcamy do zapisywania się na edycję w Domu Spotkań z Historią. Osoby chętnych do wikipedycznej przygody online, zapraszamy na równoległy edyton, który odbędzie się na platformie Zoom. Stacjonarny edyton zostanie poprzedzony specjalnym oprowadzeniem po wystawie (o godzinie 12:00), które poprowadzi kuratorka i autorka książki „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” — Monika Szewczyk-Wittek!


❗️ Udział jest bezpłatny. Zgłoszenie zawierające hasło „EDYTON KAROWA" lub „EDYTON ONLINE", imię, nazwisko oraz nazwę konta na Wikipedii (jeśli dana osoba już je posiada) należy przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. Prosimy o zachowanie dystansu oraz zakrywanie nosa i ust.Aby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba mieć doświadczenia w edytowaniu Wikipedii. Edyton to okazja do nauki edytowania wolnej encyklopedii przy wsparciu doświadczonych Wikipedystów i Wikipedystek. Dla śmiało edytujących uczestników przewidzieliśmy drobne upominki.

PROGRAM:
12:00
Oprowadzanie po wystawie w Domu Spotkań z Historią
13:30 Edyton w wersji stacjonarnej i online