Program

  • spacer
  • książka
  • wokół wystaw

Program

ZIELONA WARSZAWA | Puszcza Kampinoska z Adamem Robińskim | spacer | zapisy

17.09.2022
godzina 11:00

ZIELONA WARSZAWA | Puszcza Kampinoska z Adamem Robińskim | spacer | zapisy

17.09.2022
godzina 11:00

  • spacer
  • książka
  • wokół wystaw
spacer książka wokół wystaw  

W końcu mamy przewodnik po zielonej Warszawie, czas więc na spacery! Agnieszka Kowalska, autorka „Zielonej Warszawy. Alternatywnego przewodnika”, zaprasza w podróż po zielonych zakamarkach miasta. Tym razem wybierzemy się do Puszczy Kampinowskiej z Adamem Robińskim. Spacer potrwa około trzech godzin. 

❗️ W wyznaczone miejsce trzeba dojechać własnym samochodem (postaramy się, żeby nikt nie jechał „na pusto” i żeby niezmotoryzowani też mogli dotrzeć). Szczegóły przekażemy osobom zapisanym na spacer.

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub przekazać telefonicznie pod numerem +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. 

Fot. Aga Bilska

Fot. Aga Bilska

Adam Robiński – autor książek „Hajstry”, „Kiczery”, „Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów” – zabierze nas na jeden ze swoich ulubionych puszczańskich szlaków. Po drodze zobaczymy uroczyska, wydmy, wczesnośredniowieczne grodzisko, a może nawet kampinoskie łosie.

Puszcza Kampinoska to unikat – jedyny w Polsce, a jeden z trzech na świecie parków narodowych położonych tuż obok wielkiego miasta. W dodatku to drugi co do wielkości park narodowy w Polsce. Od 1959 roku, kiedy utworzono go dzięki staraniom Romana i Jadwigi Kobendzów, puszcza ponad pięciokrotnie zwiększyła swoją biomasę i wciąż przyrasta.

Adam Robiński (ur. 1982) – autor książek i dziennikarz związany m.in. z „Życiem Warszawy”, „Rzeczpospolitą”, „National Geographic Polska”, „Tygodnikiem Powszechnym” i miesięcznikiem „Pismo”. Za debiutanckie Hajstry oraz za drugą książkę Kiczery otrzymał kilka nagród oraz nominacji do nagród literackich i podróżniczych. Zajmuje się pisaniem o przyrodzie oraz wszystkim, co dzieje się na styku natury i sztuki. Mieszka w Warszawie, krąży po całej Polsce. Jest certyfikowanym przewodnikiem po Kampinoskim Parku Narodowym.

Agnieszka Kowlaska – dziennikarka, z wykształcenia historyczka sztuki. Przez 15 lat pracowała w „Gazecie Wyborczej”, obecnie redaktor naczelna serwisu warszawawarsaw.com. Ogrodniczka amatorka i miłośniczka psów. Autorka alternatywnych przewodników po Warszawie z cyklu „Zrób to w Warszawie!”, „Warszawa Warsaw”, „Letnisko. Subiektywny przewodnik po linii otwockiej” oraz książki dla dzieci „Hej, Szprotka”. Mieszkanka Falenicy. 

„Zielona Warszawa. Alternatywny przewodnik”
Przewodnik po przyjaznej mieszkańcom, tętniącej własnym życiem i roślinnością stolicy. Autorka publikacji opisuje warszawskie parki, trasy wzdłuż porośniętych nadwiślańskich brzegów, stołeczne działki i balkony. Przedstawia artystyczne i architektoniczne projekty oraz działania mieszkańców, które wzbogacają miejską różnorodność biologiczną. Przewodnik dostępny jest w księgarni Domu Spotkań z Historią →