Program

  • spacer

Program

DZIKIE MIASTO | Zielone płuca i dwutlenek węgla | spacer

24.09.2022
godzina 11:00

DZIKIE MIASTO | Zielone płuca i dwutlenek węgla | spacer

24.09.2022
godzina 11:00

  • spacer
spacer  

Poznaj dziką stronę Warszawy. Wspólnie z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze zapraszamy na cykl wędrówek poświęconych warszawskiej przyrodzie. Podczas pierwszego spaceru opowiemy, jaką rolę odkrywają drzewa w mieście.

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub przekazać telefonicznie pod numerem +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. 

Fot. Paweł Średziński

Fot. Paweł Średziński

Lasy i drzewa to coś więcej niż „zielone płuca” odpowiedzialne za produkcję tlenu. Ruszymy w śródmiejskie zadrzewienia, żeby wyjaśnić, dlaczego węgiel jest podstawą życia na naszej planecie. Poznamy takie zjawiska jak cykl biogenny, akumulacja, promieniowanie podczerwone i rozpuszczalność. Przyjrzymy się też efektowi cieplarnianemu i obiegowi  dwutlenku węgla w przyrodzie. Przekonamy się, jakie decyzje musiały podjąć mijane drzewa, żeby sprostać suszy oraz co dzieje się w świecie przyrody, gdy schyłek lata przechodzi w jesień.

Spacer poprowadzi Marcin Siuchno – absolwent biologii na SGGW. Ornitolog, autor artykułów naukowych, tekstów popularnonaukowych, scenariuszy zajęć i pomocy naukowych. Od kilku lat zajmuje się zawodowo edukacją dzieci i młodzieży, prowadzi również kolonie przyrodnicze i szkolenia z zagadnień edukacji przyrodniczej.