W rozmowie z Kingą Sochacką opowiada o Warszawie lat 90., nauce języka, nieustannej tęsknocie za słońcem oraz zmianach, jakie w ciągu 30 lat życia w Polsce zaszły w niej samej i w kraju, z którego pochodzi. „Musiałam odłożyć na bok wszystko, co wiedziałam o świecie, o sobie i nauczyć życia i siebie na nowo. To było trudne, ale i fascynujące doświadczenie”. Nie ma polskiego obywatelstwa. Nigdy się o nie nie ubiegała. Nigdy też nie szukała kontaktów ze środowiskami z Ameryki Południowej w Warszawie – „Nie chciałam »robić tango«, czyli żyć nostalgią. Mogłoby być to dla mnie zbyt trudne”.
Emisja odcinka na YouTubie i Facebooku Domu Spotkań z Historią oraz Fundacji Warszawa jest kobietą.
W ramach cyklu „Wiele kultur, jedna płeć — intymny przewodnik po świecie kobiet”, który powstaje we współpracy z Fundacją Warszawa jest kobietą, poruszymy wątki dotyczące różnic kulturowych — wychowywania chłopców i dziewczynek, modeli rodziny, podejścia do aborcji i związków homoseksualnych. Bohaterki opowiedzą też po prostu o sobie — o powodach przeprowadzki i pierwszych wrażenia po przyjeździe do Polski. O tym, za czym tęsknią, co jest dla nich trudne w życiu na emigracji i uchodźstwie, z
jakimi stereotypami muszą się na co dzień mierzyć.
Dotychczas opublikowaliśmy rozmowę z Kunnej Takahaj, Galiną Kazimirowskayą i Wiką Solonitsyną, a w kolejnych rozmowach wezmą udział:
Eri Mizutani (Japonia) — reżyserka i scenarzystka
Senait Cieplińska (Erytrea) — założycielka Fundacji Adulis
Prowadzenie: Kinga Sochacka (Dom Spotkań z Historią, Fundacja Warszawa jest kobietą)
Realizacja: Robert Olszański
Produkcja: Sandra Sieluk, Kinga Sochacka