Program

  • warsztaty
  • dla dzieci

Program

[brak miejsc] „PAMIĘTAM JAK…” | warsztaty komiksu autobiograficznego z ZOSIĄ DZIERŻAWSKĄ

19.02.2023
godzina 12:00 - 14:30

[brak miejsc] „PAMIĘTAM JAK…” | warsztaty komiksu autobiograficznego z ZOSIĄ DZIERŻAWSKĄ

19.02.2023
godzina 12:00 - 14:30

  • warsztaty
  • dla dzieci
warsztaty dla dzieci  

A gdyby tak spojrzeć na swoje życie jak na gotowy scenariusz komiksu? Zapraszamy osoby w wieku 11-15 lat na warsztaty komiksowe, których uczestnicy będą mieli okazję nie tylko przyjrzeć się różnym sposobom prowadzenia komisowej narracji, lecz także samodzielnie popracować nad stworzeniem krótkich form komiksowych zainspirowanych wydarzeniami z życia.

Przygody, wyzwania, momenty zwrotne – a nawet codzienna rutyna może być przecież kanwą fascynującej graficznej opowieści.

Warsztaty poprowadzi Zofia Dzierżawska, rysowniczka, ilustratorka, autorka części plansz do komiksu „Bartoszewski. Komiks dokumentalny” według scenariusza Moniki Powalisz.

❗

BRAK MIEJSC
Na warsztaty OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl

***

ZOFIA DZIERŻAWSKA – rysowniczka, która ilustruje książki dla dzieci, rysuje do prasy, tworzy komiksy. Współpracuje z wydawnictwami w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Jej ilustracje były dwukrotnie wyróżniane na targach książki w Bolonii (w 2014 i 2017 roku) oraz przez Society of Illustrators w Nowym Jorku (2016 i 2020). Jest autorką komiksów A testa in giù (Do góry nogami, 2016) i Eileen Gray. Dom pod słońcem (razem z architektką Charlotte Malterre-Barthes, 2019).