Zapraszamy na wystawy i do księgarni:
od wtorku do piątku: 10:00–20:00 (księgarnia 12:00–20:00)
w sobotę i niedzielę: 12:00–20:00 (księgarnia 12:00–20:00)
wstęp wolny
WIELE KULTUR, JEDNA PŁEĆ | Talya Balikcioglu | online
08.03.2023
godzina
20:00
WIELE KULTUR, JEDNA PŁEĆ | Talya Balikcioglu | online
08.03.2023
godzina
20:00
cykle
spotkanie
online
cykle
,
spotkanie
,
online
Bohaterką spotkania jest urodzona w Stambule Talya Balikcioglu – tancerka tańca współczesnego i nauczycielka Root Dance Connection, Sensual Ocean Dance. Jej rodzina od strony ojca to Ormianie. W Stambule uczęszczała do ormiańskich szkoły i kościoła. W Polsce mieszka od dziesięciu lat. Rozmowę prowadzi Kinga Sochacka.
Emisja odcinka na YouTubie i Facebooku Domu Spotkań z Historią oraz Fundacji Warszawa jest kobietą.
Kilka lat temu, we współpracy z Akademią Tańca Zawirowania, zrealizowała projekt „Always coming home”, opowiadający o więzi człowieka z domem. Na pytania gdzie jest teraz jej dom, odpowiada: „Nie wiem, szukam”. Tęskni za swobodną rozmową i obiadem, który ugotowałby jej tata. Organizuje kręgi kobiet, praktykuje masaż tajski.
W ramach cyklu „Wiele kultur, jedna płeć – intymny przewodnik po świecie kobiet”, który powstaje we współpracy z Fundacją Warszawa jest kobietą, poruszymy wątki dotyczące różnic kulturowych – wychowywania chłopców i dziewczynek, modeli rodziny, podejścia do aborcji i związków homoseksualnych. Bohaterki opowiadają też po prostu o sobie – o powodach przeprowadzki i pierwszych wrażenia po przyjeździe do Polski. O tym, za czym tęsknią, co jest dla nich trudne w życiu na emigracji i uchodźstwie, z jakimi stereotypami muszą się na co dzień mierzyć.
Dotychczas opublikowaliśmy rozmowy z Kunnej Takahaj (Republika Sacha), Galiną Kazimirowskayą (Białoruś), Wiką Solonitsyną (Ukraina), Eri Mizutani (Japonia), Senait Cieplińską (Erytrea), Sulafą Ismail (Sudan), Gianną Benvenuto (Urugwaj) i Ivanną Pereyrą Rojas (Boliwia). Wszystkie zrozmowy są dostępne na naszym kanale YouTube →
Prowadzenie: Kinga Sochacka (Dom Spotkań z Historią, Fundacja Warszawa jest kobietą) Realizacja: Robert Olszański Produkcja: Sandra Sieluk, Kinga Sochack