Program

  • spotkanie

Program

ZMĘCZENIE | rozmowa wokół numeru specjalnego „Dwutygodnika”

27.04.2023
godzina 19:00

ZMĘCZENIE | rozmowa wokół numeru specjalnego „Dwutygodnika”

27.04.2023
godzina 19:00

  • spotkanie
spotkanie  

Ile można chodzić na protesty we wciąż tych samych sprawach? Jak długo można powtarzać, że praca w kulturze to też jest praca? Ile miesięcy da się wytrzymać w ciągłym napięciu wywołanym wojną, emigracją i i troską o własne dzieci? Czy trauma pandemii kiedyś się skończy? I kiedy wreszcie na dobre zacznie się wiosna?

rys. Daniel Mendoza

rys. Daniel Mendoza

Zapraszamy na rozmowę z Olgą Hund, Olgą Wróbel i Marcinem Stachowiczem. Spotkanie poprowadzi redaktorka naczelna „Dwutygodnika” Zofia Król.

Dyskusja towarzyszy numerowi specjalnemu „Dwutygodnika”, poświęconemu zmęczeniu prekariuszy, pracowniczek kultury, aktywistek, matek i Polaków.

Olga Hund – pisarka i tłumaczka. Autorka książek „Łyski liczą do trzech” oraz „Psy ras drobnych”. Felietonistka „Dwutygodnika”.

Olga Wróbel – kulturoznawczyni, krytyczka literacka, autorka komiksów, pracownica muzeum. Prowadzi bloga książkowego Kurzojady.

Marcin Stachowicz – publicysta i krytyk filmowy. Pisze o szeroko pojętej kulturze wizualnej i polityce.

„Dwutygodnik” to internetowy magazyn poświęcony kulturze. Powołany do życia w 2009 roku, łączy tradycję polskich czasopism literackich z nowoczesnym dziennikarstwem internetowym. W ciągu ponad dziesięciu lat istnienia magazyn opublikował ponad osiem tysięcy artykułów, ‪między innymi rozmowy z ludźmi kultury, recenzje spektakli, koncertów, książek czy wystaw, analizy trendów i opisy zjawisk współczesnej kultury, a także felietony, szkice, wiersze i eseje. Magazyn skupia autorów różnych pokoleń, formacji i dziedzin. Umożliwia debiuty, publikując zarazem głosy najważniejszych polskich intelektualistów i intelektualistek — jak Dorota Masłowska, Weronika Murek, Ziemowit Szczerek, Henryk Grynberg, Michał Paweł Markowski, Jan Gondowicz czy Maria Poprzęcka. Od 2019 roku „Dwutygodnik” wydawany jest przez Dom Spotkań z Historią.