Program

  • inne

Program

Mama sama. Fotografia rodzinna | sesja zdjęciowa

28.05.2023
godzina 10:00 - 19:00

Mama sama. Fotografia rodzinna | sesja zdjęciowa

28.05.2023
godzina 10:00 - 19:00

  • inne
inne  

Z okazji Dnia Matki Dom Spotkań z Historią i Fundacja Warszawa jest kobietą zapraszają mamy wychowujące dzieci w pojedynkę do udziału w sesji fotograficznej. Zdjęcia rodzinne mam i ich dzieci wykona Marta Rybicka, znakomita fotografka, a od kilku miesięcy również mama.

Według danych GUS matki samodzielnie wychowujące dzieci to 1/5 wszystkich rodzin w Polsce. Brak dostatecznego wsparcia ze strony państwa i bliskich sprawia, że mierzą się one na z nieustającym deficytem czasu, energii i pieniędzy. Po 24 lutego 2022 do ich grona dołączyły uchodźczynie z Ukrainy, których mężowie i partnerzy walczą o swój kraj. Doświadczenie samotnego macierzyństwa jest doświadczeniem trudnym i marginalizowanym. W Dzień Matki chcemy o nim przypomnieć.

„Samotne mamy nie mają zbyt wielu zdjęć rodzinnych, bo nie ma kto ich im robić. Dla wielu rozwiązaniem jest fotografia typu selfie, która ma jednak swoje ograniczenia. Z okazji Dnia Mamy pragniemy sprezentować im zdjęcie wykonane podczas sesji zdjęciowej przez profesjonalną fotografkę” – mówi Kinga Sochacka, pomysłodawczyni projektu.

Wszystkie mamy zainteresowane wzięciem udziału w sesji zdjęciowej prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres j.urban@dsh.waw.pl, w tytule wiadomości wpisując: Mama sama. Fotografia rodzinna.

Sesja jest bezpłatna, obowiązują zapisy. Szczególowe informacje przekażemy w odpowiedzi na zgłoszenie. Udział w sesji jest jednoznaczny ze zgodą na publikację fotografii w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych fotografki, DSH i Fundacji Warszawa jest kobietą. Zdjęcia zaprezentujemy podczas pikniku wolności 4 czerwca 2023 na skwerze ks. Jana Twardowskiego.