Program

  • spacer

Program

Tęczowa Warszawa | spacer

10.06.2023
godzina 16:00

Tęczowa Warszawa | spacer

10.06.2023
godzina 16:00

  • spacer
spacer  

Gdzie miała miejsce przeprowadzona przez milicję obywatelską w latach 80. akcja „Hiacynt” i co kryły „tęczowe teczki”? Dlaczego Parada Równości nazywa się tak, a nie inaczej? Jakie miejsca ważne dla osób queer kryje „podziemna” strona miasta? W ramach Warszawskiego Miesiąca Równości zapraszamy na spacer przybliżający historię warszawskiej społeczności LGBTQ+.

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i liczbę osób prosimy przesłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub przekazać telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. 

rys. Marta Zabłocka (życie-na-kreskę)

rys. Marta Zabłocka (życie-na-kreskę)

Zanurzymy się w przeszłość, zastanowimy się nad współczesnością i porozmawiamy o tym, czy osoby nieheteronormatywne mogą czuć się w Warszawie bezpiecznie. Powiemy też o tym, co za złe Marii Konopnickiej mają nacjonaliści oraz gdzie swój gabinet miała Zofia Sadowska – pierwsza polska lekarka walcząca o prawa kobiet, której życie prywatne było powodem skandalu w międzywojennej Warszawie.

Naszym przewodnikiem będzie Maciek Przygoda – aktywista od lat działający na rzecz społeczności LGBTQ w Polsce. Uczestnik pierwszego gejowskiego reality show w Polsce –„Prince Charming”. Obecnie śpiewa jako bas w Voces Gaudii – pierwszym chórze osób LGBTQ+ w Polsce i przewodzi tęczowej sieci w swojej korporacji. Na co dzień odkrywa przed innymi historię tęczowej Warszawy i prowadzi serwis kulturalno-imprezowy Queerszawa.