Program

  • spacer
  • cykle

Program

WARSZAWA ZAPAMIĘTANA | Bazary w podwórku – o praskiej przedsiębiorczości

08.07.2023
godzina 16:00

WARSZAWA ZAPAMIĘTANA | Bazary w podwórku – o praskiej przedsiębiorczości

08.07.2023
godzina 16:00

  • spacer
  • cykle
spacer cykle  

Kim był Manas Ryba? Jakie imię nosiło słoniątko w ZOO – pupil warszawiaków w międzywojniu? Zapraszamy na spacer śladem praskich podwórkowych bazarów.

Praga to najlepiej zachowana dzielnica Warszawy z unikalnym folklorem, o którym możemy usłyszeć w wielu przedwojennych piosenkach. Spojrzymy na nią z perspektywy wspomnień prażan. Spacer opracowany na podstawie serii wydawniczej z Archiwum Historii Mówionej „Warszawa zapamiętana” poprowadzi Maria Pawlak (WAWstep).

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i liczbę osób prosimy przesłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub przekazać telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. 

„Warszawa zapamiętana” to cykl wakacyjnych spacerów, którego celem jest przybliżenie historii Warszawy na podstawie wspomnień i opowieści jej najstarszych mieszkanek i mieszkańców. W trakcie spacerów pokażemy fotografie z domowych albumów i odtworzymy relacje związane z tematami wycieczek. Pochodzą one z Archiwum Historii Mówionej i można je znaleźć na tej mapie. W ramach tegorocznego cyklu zapraszamy do udziału w czterech spacerach — zawsze w soboty o godzinie 16:00.

Maria Pawlak – przewodniczka miejska i popularyzatorka historii. Studiuje historię na Uniwersytecie Warszawskim. Działa w Akademickim Radiu Kampus, gdzie prowadzi program historyczny. Od kilku lat pracuje jako edukator w warszawskich muzeach. Po Warszawie jeździ rowerem, poznając każdy szczegół naszego miasta.