Program

  • spacer
  • cykle

Program

WARSZAWA ZAPAMIĘTANA | Burżuazyjne Śródmieście

30.07.2023
godzina 16:00

WARSZAWA ZAPAMIĘTANA | Burżuazyjne Śródmieście

30.07.2023
godzina 16:00

  • spacer
  • cykle
spacer cykle  

Jak wyglądają dziś budynki i miejsca widoczne na starych zdjęciach? Jak Warszawa zmieniła się na przestrzeni lat? Zapraszamy na spacer po burżuazyjnym Śródmieściu.

Elegancka dzielnica południowa wyrosła na skraju miasta, gdzie jeszcze pod koniec XIX wieku znajdowały się sady, ogrody i niszczejące dworki. Przejdziemy się wzdłuż dawnej granicy Warszawy, zobaczymy stuletnie kamienice i porozmawiamy o ich dawnych mieszkańcach. Spacer opracowany na podstawie serii wydawniczej z Archiwum Historii Mówionej „Warszawa zapamiętana” poprowadzi Piotr Hummel z WAWstep.

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i liczbę osób prosimy przesłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub przekazać telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. 

„Warszawa zapamiętana” to cykl wakacyjnych spacerów, którego celem jest przybliżenie historii Warszawy na podstawie wspomnień i opowieści jej najstarszych mieszkanek i mieszkańców. W trakcie spacerów pokażemy fotografie z domowych albumów i odtworzymy relacje związane z tematami wycieczek. Pochodzą one z Archiwum Historii Mówionej i można je znaleźć na tej mapie. W ramach tegorocznego cyklu zapraszamy do udziału w czterech spacerach — zawsze w soboty o godzinie 16:00.

Piotr Hummel – przewodnik miejski i popularyzator historii. Warszawa jest obiektem jego badań naukowych w ramach studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynują go przemiany społeczne i urbanistyczne XIX-wiecznego miasta, a w szczególności stosunki sąsiedzkie mieszkańców Warszawy. Współpracuje z wieloma instytucjami i fundacjami. Pomysłodawca i współzałożyciel projektu WAWstep oraz Muzeum Kamienicy.