Program

  • spacer

Program

ODWOŁANY | Retro Warszawa | spacer | zapisy

19.08.2023
godzina 16:00

ODWOŁANY | Retro Warszawa | spacer | zapisy

19.08.2023
godzina 16:00

  • spacer
spacer  

Spacer Retro Warszawa został odwołany z przyczyn niezależnych od DSH. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapraszamy na inne spacery z naszej oferty.


Wystawa „Retro Warszawa” powraca! Multisensoryczna wystawa „Retro Warszawa” w Fabryce Norblina, której DSH jest partnerem, to pełna wrażeń podróż w przeszłość – do Warszawy lat 20. i 30. widzianej w kolorze. Dostępna jest dla publiczności aż do końca września w Art Box Experience.

W związku wystawą zapraszamy na spacer tropem przedwojennych zdjęć, ożywionych na wystawie i dostępnych w aplikacji Wasza Warszawa, w której można znaleźć pokolorowane zdjęcia z wystawy i varsavianistyczne ciekawostki.

Podczas spaceru odwiedzimy miejsca znane z fotografii prezentowanych na wielkoformatowych ekranach ekspozycji. Spacer zakończy się w Art Box Experience. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli kupić bilety na wystawę „Retro Warszawa” w promocyjnej cenie i zwiedzić ją w towarzystwie przewodniczki.

Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl lub przekazać telefonicznie: 22 255 05 00 w godzinach otwarcia DSH.

Spacer poprowadzi Aleksandra Kresowska – edukatorka na wystawie „Retro Warszawa”, historyczka sztuki, przewodniczka po Warszawie i długoletnia edukatorka w warszawskich muzeach: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Aplikacja Wasza Warszawa
Bezpłatna aplikacja łączy najlepsze cechy przewodnika i vademecum historycznego. Dzięki bogactwu źródeł i ciekawostek historycznych pozwala na nowo odkryć mniej i bardziej zapomnianą codzienność mieszkańców i mieszkanek stolicy. Zdjęcia, nagrania filmowe i dźwiękowe, dokumenty oraz inne świadectwa prowadzą przez współczesną Warszawę i przybliżają pasjonującą historię miasta. Niedawno dodaliśmy nowe materiały o modernistycznej architekturze i fotografiach Czesława Olszewskiego. W kwietniu pojawią się także informacje w języku ukraińskim – z lokalizacjami instytucji kultury, punktów informacyjnych czy miejsc pomocowych. Aplikację można pobrać tutaj →