Program

  • spacer

Program

Pieszo po Piechotkowie | spacer

14.10.2023
godzina 11:00

Pieszo po Piechotkowie | spacer

14.10.2023
godzina 11:00

  • spacer
spacer  

Dlaczego pewien lufcik o mało nie zawalił budowanego w Polsce socjalizmu? Jak mała cegła przyśpieszyła dużą budowę? Dlaczego muszla zmienia sukienki? Spacer szlakiem architektury Marii i Kazimierza Piechotków poprowadzą Anna Brzezińska-Czerska oraz Michał Piechotka — architekt i syn Marii i Kazimierza Piechotków.

ℹ️

ℹ️
 Miejsce zbiórki przy stacji metra Stare Bielany (wejście u zbiegu ul. Kasprowicza i al. Zjednoczenia).

Piechotkowo to nieoficjalna, ale powszechnie używana i popularna nazwa osiedli na Bielanach. Pochodzi od nazwiska ich projektantów — Marii i Kazimierza Macieja Piechotków. Sama dzielnica nie tylko była miejscem pracy Piechotków, ale również ich życia. W 1954 wraz z dziećmi zamieszkali przy ulicy Lisowskiej, a od 1962 roku w jednorodzinnym domu przy Kleczewskiej na zaprojektowanym przez siebie osiedlu spółdzielczym. Zapraszamy na spacer po miejscu ich pracy i codzienności.

Anna Brzezińska-Czerska — animatorka kultury, redaktorka. Popularyzuje plastyczne dziedzictwo powojennej Warszawy poprzez inicjację i realizację takich projektów jak „Muszla bielańska" czy „Neon story".

Zanim wyruszycie z nami na spacer, zachęcamy do lektury książki „Maria i Kazimierz Piechotkowie. Wspomnienia architektów”, którą można kupić w naszej księgarni online i stacjonarnie. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników i miłośniczek architektury oraz zielonych Bielan.