Archiwum wydarzeń

 • wydarzenia archiwalne

Archiwum wydarzeń

Kino latem pachnące

04.07.2015 - 29.08.2015

Kino latem pachnące

04.07.2015 - 29.08.2015

 • wydarzenia archiwalne
wydarzenia archiwalne  
Zapraszamy na cykl wakacyjnych plenerowych pokazów filmowych, przygotowany z myślą o wszystkich, którzy będąc w mieście, chcieliby poczuć klimat lata. Akcja pokazywanych filmów rozgrywa się w letnie miesiące, jednak każda historia przenosi nas w inny czas i miejsce. Pokazy będą się odbywać co sobotę w parku Moczydło i w Wola Park. W lipcu zaczynamy o 21.30, w sierpniu o 21.00. Zapraszamy na cykl wakacyjnych plenerowych pokazów filmowych, przygotowany z myślą o wszystkich, którzy będąc w mieście, chcieliby poczuć klimat wakacji. Akcja prezentowanych filmów rozgrywa się w letnie miesiące, jednak każda historia przenosi nas w inny czas i miejsce. Pokazy będą się odbywać co sobotę w parku Moczydło i w Wola Park. W lipcu zaczynamy o 21.30, w sierpniu o 21.00. Program seansów:
 • 4 lipca (sobota), 21.30, park Moczydło, Zmruż oczy (2003, 86’), reż. Andrzej Jakimowski
Cykl rozpoczniemy znakomitym debiutem Andrzeja Jakimowskiego. Pełen delikatnego humoru film skłania do refleksji nad umiejętnością cieszenia się w życiu z rzeczy drobnych i ulotnych. Świetne role Zbigniewa Zamachowskiego i Andrzeja Chyry. 10-letnia dziewczynka ucieka ze swego nowobogackiego domu, od wiecznie zajętych rodziców i znajduje schronienie u byłego korepetytora Jaśka, nauczyciela i niespełnionego pisarza, który porzucił życie w mieście i został stróżem w likwidowanym pegeerze.
 • 11 lipca (sobota), 21.30, park Moczydło, Motyle (1972, 79’), reż. Janusz Nasfeter
Nostalgiczne spotkanie z kinem, na którym wychowali się dzisiejsi czterdziestolatkowie. Komu podobały się Podróż za jeden uśmiech czy Pan Samochodzik – klasyka kina dziecięcego i młodzieżowego, z pewnością polubi także Motyle. Tym razem przeniesiemy się na Pojezierze Augustowskie, gdzie grupa nastolatków przeżywa swoje radości, pierwsze miłości i rozczarowania.
 • 18 lipca (sobota), 21.30, park Moczydło, Dzień wielkiej ryby (1996, 69’), reż. Andrzej Barański
Nostalgiczna i pełna retrospekcji, w klimacie lat 60., opowieść o przemijaniu i o tym, co trwa, czyli o uczuciu, które pozostaje na zawsze własnością zakochanych, mimo mijających lat. Jan (Jan Peszek, Jan Wieczorkiewicz), mężczyzna w średnim wieku, po trzydziestu latach przyjeżdża do miasteczka, które niegdyś często odwiedzał w wakacje. Trzydzieści lat temu poznał tutaj Irenę (Joanna Brodzik) – dziewczynę, która mogła odmienić jego życie, ale której na to nie pozwolił.
 • 25 lipca (sobota), 21.30, park Moczydło, Karate po polsku (1982, 88’), reż. Wojciech Wójcik
Do sennego mazurskiego miasteczka przyjeżdżają dwaj przyjaciele plastycy – Piotr i Michał. Wkrótce pojawia się piękna dziewczyna Piotra, Dorota (Dorota Kamińska). Cała trójka ze swoim sposobem bycia i wyglądem jest swego rodzaju wyzwaniem dla miejscowej grupy chuliganów, którym przewodzi Roman. Relacje miedzy miejscowymi i „letnikami” kończą się tragicznie. W tle słoneczne lato na Mazurach.
 • 1 sierpnia (sobota), 21.00, park Moczydło, Jutro idziemy do kina (2007’, 101), reż. Michał Kwieciński
Film przejmujący i piękny. Prostymi środkami, bez zbędnego patosu i taniego sentymentalizmu, twórcy ukazali na przykładzie trzech przyjaciół, maturzystów z 1938 roku, tragiczne losy pokolenia ówczesnych dwudziestolatków. Świetne role aktorów młodego pokolenia: Mateusza Damięckiego, Antoniego Pawlickiego, Julii Pietruchy.
 • 8 sierpnia (sobota), 21.00, Wola Park, Rejs (1970, 65’), reż. Marek Piwowski
Film kultowy i obowiązkowy dla wszystkich. Improwizowana w dużej mierze opowiastka o rejsie wycieczkowym parowcem po Wiśle, jako krytyka wszelkiego zniewolenia, na tyle zawoalowana, że mająca walor satyrycznego uogólnienia. Fantastyczni aktorzy, w tym wielu naturszczyków, w kolejny scenach i dialogach dochodzą do absolutnych granic parodii, komizmu i groteski, czyniąc film ponadczasową komedią.
 • 15 sierpnia (sobota), 21.00, park Moczydło, Zapach psiej sierści (1981, 100’), reż. Jan Batory
Tym razem lato w peerelowskiej wersji de lux – w słonecznej Bułgarii. Paweł (Roman Wilhelmi), uznany polski rzeźbiarz, spędza wakacje na bułgarskim wybrzeżu, w Sozopolu. Szybko nawiązuje romans z młodą Niemką, studentką slawistyki. Paweł pakuje się jednak w kłopoty, pojawia się wątek sensacyjny. Zapraszamy do rozwikłania zagadki intrygującego tytułu filmu.
 • 22 sierpnia (sobota), 21.00, Wola Park, Lato miłości (2004’, 86’), reż. Paweł Pawlikowski
Film autora oskarowej Idy w subtelny sposób odsłania relacje między trójką młodych bohaterów, splątanych siatką emocji i uczuć. Atmosfera przesycona gorącym, letnim powietrzem wibruje silnymi emocjami i delikatnym, zmysłowym erotyzmem.
 • 29 sierpnia (sobota), 21.00, park Moczydło, Pornografia (2003, 117’), reż. Jan Jakub Kolski
Film na podstawie prozy Witolda Gombrowicza. Akcja rozgrywa się w 1943 roku, głównie w majątku ziemiańskim na Sandomierszczyźnie, gdzie zjawia się para głównych bohaterów – Witold i Fryderyk. W pozornie odseparowanym od wojennej zawieruchy dworku, Fryderyk rozpoczyna dziwną grę oraz zmaga się z własnymi demonami z przeszłości. Poza innymi walorami film bardzo piękny wizualnie i pełen lata. Organizatorzy: Dzielnica Wola, Dom Spotkań z Historią, Wola Park.
kinoletnieprogram7502-637x895

kinoletnieprogram7502-637x895