Archiwum wydarzeń

  • wydarzenia archiwalne

Archiwum wydarzeń

„Kino latem pachnące” – „Zmruż oczy” (2003, 86’), reż. Andrzej Jakimowski

04.07.2015

„Kino latem pachnące” – „Zmruż oczy” (2003, 86’), reż. Andrzej Jakimowski

04.07.2015

  • wydarzenia archiwalne
wydarzenia archiwalne  
„Kino pachnące latem” to cykl wakacyjnych plenerowych pokazów filmowych, dla wszystkich, którzy będąc w mieście, chcieliby poczuć klimat lata. Akcja pokazywanych filmów rozgrywa się w letnie miesiące, jednak każda historia przenosi nas w inny czas i miejsce. Pokazy będą się odbywały co soboty w parku Moczydło i w Wola Park. W lipcu zaczynamy o 21.30, w sierpniu o 21.00. Partnerami projektu są Dzielnica Wola oraz m. st. Warszawy oraz Wola Park. Cykl rozpoczniemy znakomitym debiutem Andrzeja Jakimowskiego. Pełen delikatnego humoru film skłania do refleksji nad umiejętnością dostrzegania, doświadczania i cieszenia się w życiu z rzeczy drobnych i ulotnych.  Świetne role Zbigniewa Zamachowskiego i Andrzeja Chyry. 10-letnia dziewczynka ucieka ze swego nowobogackiego domu, od wiecznie zajętych własnymi sprawami rodziców i znajduje schronienie u byłego korepetytora Jaśka, nauczyciela i niespełnionego pisarza, który porzucił życie w mieście i został stróżem w likwidowanym pegeerze, gdzie pilnuje resztek dobytku. Zapraszamy na kolejne projekcje w cyklu:
  • 11 lipca (sobota), 21.30, park Moczydło, Motyle (1972, 79’), reż. Janusz Nasfeter
Nostalgiczne spotkanie z kinem, na którym  wychowali się dzisiejsi czterdziestolatkowie.  Komu podobały się „Podróż za jeden uśmiech” czy „Pan samochodzik”  -  klasyka kina dziecięcego i młodzieżowego, z pewnością polubi także „Motyle”. Tym razem przeniesiemy się na pojezierze augustowskie gdzie grupa przebywających nastolatków przeżywa swoje radości, smutki, pierwsze miłości i pierwsze zranienia.
  • 18 lipca (sobota), 21.30, park Moczydło, Dzień wielkiej ryby (1996, 69’), reż. Andrzej Barański
Nostalgiczna, pełna retrospekcji w klimacie lat 60’,  opowieść o przemijaniu i o tym, co trwa, czyli o uczuciu, które pozostaje na zawsze własnością zakochanych, mimo mijających lat. Jan (Jan Peszek, Jan Wieczorkiewicz), mężczyzna w średnim wieku, po trzydziestu latach nieobecności przyjeżdża do miasteczka, w którym niegdyś bywał częstym gościem w wakacje i  jako zapalony wędkarz wpadał na ryby. Trzydzieści lat temu poznał tutaj Irenę (Joanna Brodzik) - dziewczynę, która mogła odmienić jego życie. On jednak nie pozwolił na to.
  • 25  lipca (sobota), 21.30, park Moczydło, Karate po  polsku (1982, 88’), reż. Wojciech Wójcik
Do sennego mazurskiego miasteczka przyjeżdżają dwaj przyjaciele plastycy - Piotr i Michał. Wkrótce pojawia się piękna dziewczyna Piotra, Dorota (Dorota Kamińska). Cała trójka, jej sposób bycia, wygląd są swego rodzaju wyzwaniem dla miejscowej grupy chuliganów, którym przewodzi Roman. Relacje miedzy miejscowymi i „letnikami” z ich tragicznym finałem są tematem filmu. W tle słoneczne lato na mazurach.
  • 1  sierpnia (sobota), 21.00, park Moczydło, Jutro idziemy do kina (2007’, 101), reż. Michał Kwieciński
Film przejmujący i piękny. Prostymi środkami, bez zbędnego patosu i taniego sentymentalizmu, twórcy filmu ukazali - na przykładzie losów trzech przyjaciół, maturzystów z 1938 roku - tragiczne losy pokolenia ówczesnych dwudziestolatków. Świetne role aktorów młodego pokolenia Mateusz Damięcki, Antoni Pawlicki, Julia Pietrucha.
  • 8  sierpnia (sobota), 21.00, Wola Park, Rejs (1970, 65’), reż. Marek Piwowski
Film kultowy i obowiązkowy dla każdego.  Improwizowana w dużej mierze opowiastka o rejsie wycieczkowym parowcem po Wiśle, jako krytyka wszelkiego zniewolenia, na tyle zawoalowana, że mająca walor satyrycznego uogólnienia. Fantastyczni aktorzy, w tym wielu naturszczyków, w  kolejny scenach i dialogach  dochodzą  do absolutnych granic parodii, komizmu i groteski czyniąc film ponadczasową  polską komedią.
  • 15  sierpnia (sobota), 21.00, park Moczydło, Zapach psiej sierści (1981, 100’), reż. Jan Batory
Tym razem lato w peerelowskiej wersji de lux – w słonecznej Bułgarii.Paweł (Roman Wilhelmi), uznany polski rzeźbiarz, spędza wakacje na bułgarskim wybrzeżu, w Sozopolu. Szybko nawiązuje romans z młodą Niemką, studentką slawistyki.  Paweł pakuje się jednak w kłopoty i pojawia się wątek sensacyjny w filmie.  Zapraszamy do rozwikłania zagadki intrygującego tytułu filmu, która jest dość zaskakująca.
  • 22  sierpnia (sobota), 21.00, Wola Park, Lato miłości (2004’, 86’), reż. Paweł Pawlikowski
Film autora oskarowej „Idy” w subtelny sposób odsłania relacje między trójką młodych bohaterów,  splątanych siatką  emocji  i uczuć.  Atmosfera przesycona gorącym, letnim powietrzem wibruje silnymi emocjami i delikatnym, zmysłowym erotyzmem.
  • 29  sierpnia (sobota), 21.00, park Moczydło, Pornografia (2003,  117’), reż. Jan Jakub Kolski
Film na podstawie prozy Witolda Gombrowicza. Akcja rozgrywa się w 1943 roku, głównie w majątku ziemiańskim na Sandomierszczyźnie, gdzie zjawia się para głównych bohaterów Witold i Fryderyk. W pozornie odseparowanym od wojennej zawieruchy dworku, Fryderyk rozpoczyna dziwną grę, której celem jest połączenie ze sobą córki gospodarza i młodego syna rządcy z sąsiedniego majątku. Przy okazji zmaga się z własnymi demonami z przeszłości. Poza innymi walorami film bardzo piękny wizualnie i pełen lata.
kinoletnieprogram7502-637x895

kinoletnieprogram7502-637x895