Projekty specjalne

MASTERKLASY | RAFAŁ BUJNOWSKI i SYLWIA JANCZYSZYN | O nadziei i nienawiści

MASTERKLASY | RAFAŁ BUJNOWSKI i SYLWIA JANCZYSZYN | O nadziei i nienawiści


inne warsztaty  

Zapraszamy na warsztaty z Rafałem Bujnowski, który tym razem przy projekcie współpracować będzie z Sylwią Janczyszyn specjalizującą się w pirografii – technice graficznej, wykorzystującej ogień oraz Mikołajem Kizieniewiczem (Student trzeciego roku Wydziału Grafiki ASP w Warszawie)

Symbolika ognia – jako znaku zarówno pamięci jak i zniszczenia – wpisuje się opowieść o zabójstwie Gabriela Narutowicza. Do uczestników dołączą także inni artyści oraz przedstawiciele innych profesji niekoniecznie związanych ze sztuką.

Zapraszamy do zapisów uczniów i uczennice ostatnich klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych. Jedno z założeń projektu to stworzenie różnorodnego, otwartego i kreatywnego zespołu.

15 października godz. 15:00-18:00 w Sali spotkań DSH

22 października godz. 15:00-18:00 w Sali spotkań DSH 

6 listopada w godz. 15:00-18:00 w Fundacji Dzielna przy ul. Dzielna 7

ZAPISY
Żeby zapisać się na warsztaty, na adres narutowicz@dsh.waw.pl należy przysłać:

  • imię i nazwisko
  • wybrany termin uczestnictwa w warsztatach
  • w temacie maila prosimy wpisać BUJNOWSKI

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Uczestnicy pierwszych warsztatów otrzymają potwierdzenie udziału do 12 października. Kolejnych – w momencie zapełnienia listy, ale nie później niż 5 dni przed terminem warsztatów. 

Niepełnoletnich uczestników warsztatów prosimy o dostarczenie na warsztaty podpisanej zgody rodziców lub opiekunów. 

Prosimy zapoznać się również z regulaminem warsztatów, wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu.

 

Rafał Bujnowski — polski malarz, grafik, autor filmów wideo, instalacji, akcji artystycznych. Związany z Fundacją Dzielna, której jest współzałożycielem. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Sylwia Janczyszyn — absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego wydziału Biologii oraz Podyplomowych Studiów Biologia Sądowa. Biolożka i pirografistka. Autorka książki pt. „Pirografia bez tajemnic”, pierwszej pozycji w polskiej literaturze opisującej tę technikę. Od 2014 r. zgłębia tajniki tej niezwykłej sztuki i eksperymentuje ze wszystkim tym, co ma do zaoferowania pirografia. Wiedza zdobyta podczas studiów pozwoliła jej wyspecjalizować się w obszarach ściśle związanych z dziką przyrodą, która stała się inspiracją i motywem przewodnim prac Sylwii.

Masterklasy są częścią obchodów 100. rocznicy zabójstwa Gabriela Narutowicza, które Dom Spotkań z Historią i Miasto Stołeczne Warszawa obchodzą pod hasłem „Niezgoda na Nienawiść”. Więcej o obchodach przeczytasz tutaj.