Inne

WARSZAWA SIEMASZKI DLA DZIECI | przewodnik po wystawie

WARSZAWA SIEMASZKI DLA DZIECI | przewodnik po wystawie


aktualności  

Przyjdźcie do DSH na wspólne, rodzinne poznawania historii Warszawy. Przygotowaliśmy dla Was specjalny przewodnik po wystawie Zbyszka Siemaszki: „Warszawa Siemaszki dla dzieci”. Zawiera on archiwalne zdjęcia z czasów odbudowy stolicy oraz fotografie ilustrujące życie codzienne Warszawy w latach 50. i 60. opatrzone informacjami ciekawymi dla młodszej publiczności. W przewodniku znajdziecie także zadania, które możecie rozwiązać po obejrzeniu wystawy. Życzymy dobrej zabawy!

Koncepcję przewodnika przygotowały Kinga Sochacka i Dominika Nowicka we współpracy z Małgorzatą Purzyńską i Magdą Szymańską. Autorką projektu graficznego jest to/studio.

„Zbyszko Siemaszko. Fotograf Warszawy” to nowa wystawa Domu Spotkań z Historią, prezentująca ponad 200 zdjęć z imponującego artystycznego dorobku fotografa, na której zobaczymy Warszawę Zbyszka Siemaszki z lat 50. i 60.

Twórca fotografował ją dniem i nocą, eksperymentował z perspektywą, szukał ciekawych ujęć. Pokazywał stolicę jak dynamiczną, nowoczesną metropolię, rozświetloną neonami. Dokumentował jej odbudowę, fotografował nową architekturę i odnowione zabytki, ruchliwe centrum miasta i Pragę, osiedla mieszkaniowe i plaże nad Wisłą. Starannie planował kadr, atmosferę i estetykę zdjęcia, ale też łapał na gorąco uliczne scenki i z bliska przyglądał się przechodniom.

Jako fotoreporter tygodnika „Stolica” realizował różne tematy, pokazując życie codzienne w realiach PRL-u. Był artystą miejskiej fotografii dokumentalnej. Więcej informacji o wystawie →