Archiwum wydarzeń

  • wydarzenia archiwalne

Archiwum wydarzeń

VARSAVIANA – wirtualny spacer po Warszawie

30.11.2014

VARSAVIANA – wirtualny spacer po Warszawie

30.11.2014

  • wydarzenia archiwalne
wydarzenia archiwalne  
Na wirtualny spacer po przedwojennej Warszawie Karola Beyera, Maksymiliana Fajansa, Stanisława Wilhelma Lilpopa i Holendra Willema van de Polla zabierze nas varsavianista Krzysztof Jaszczyński. Tej  fotograficznej podróży w czasie po Warszawie towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz książek. Rabaty w naszej księgarni będą sięgać nawet do 80% procent. Na świąteczne prezenty szczególnie polecamy:
  • KAROL BEYER (1818–1877) i MAKSYMILIAN FAJANS (1825–1890)albumy ze zdjęciami XIX-wiecznej stolicy, autorstwa pionierów polskiej fotografii. Obie pozycje wyszły w serii Fotografowie Warszawy.
  • BĘDĘ TO FOTOGRAFOWAŁ W KOLORACH zdjęcia sprzed 100 lat autorstwa Wilhelma Stanisława Lilpopa. W albumie pierwsze polskie kolorowe fotografie w technice autochromu oraz zdjęcia trójwymiarowe.
  • ZWYCZAJNY 1934Warszawa i Polska zatrzymana w kadrach holenderskiego fotografa Willema van de Polla  w spokojnym 1934 roku.
Zapraszamy na kolejne wirtualne spacery w cyklu VARSAVIANA. 7 grudnia po Warszawie powojennej oprowadzi nas Kolektyw Kierunkowy 22, a 13 grudnia po stolicy w czasie stanu wojennego Chris Niedenthal. Więcej informacji o cyklu i kiermaszu   Fot. Willem van de Poll. Most Kierbedzia, 1934