Archiwum wydarzeń

  • wydarzenia archiwalne

Archiwum wydarzeń

Pamięć Katynia

05.04.2014

Pamięć Katynia

05.04.2014

  • wydarzenia archiwalne
wydarzenia archiwalne  
Dzień katyński w DSH dedykowany postaci księdza Zdzisława Peszkowskiego – instruktora harcerskiego, ułana, więźnia Kozielska, żołnierza II Korpusu, profesora teologii, kapelana Rodzin Katyńskich i Pomordowanych na Wschodzie, prałata domowego Ojca Świętego, kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. W programie:    
  • godz. 12.00: Widziałem kata (2009, 29'), reż. Natasza Lo
Rosyjski film dokumentalny o Katyniu zrealizowany przez niezależną reżyser i scenarzystkę z Moskwy, dedykowany przez autorkę księdzu prałatowi Zdzisławowi Peszkowskiemu. Dokument powstał w ramach projektu filmowego "Rosja – Polska. Nowe spojrzenie.” dzięki pomocy Instytutu Adama Mickiewicza i firmy Eureka Media.
  • godz. 12.30: Pan Ksiądz (2010), reż. Józef Gębski
Film dokumentalny zawierający zapis ostatniej rozmowy ze zmarłym w 2007 roku księdzem prałatem Zdzisławem Peszkowskim zrealizowany przez znakomitego scenarzystę i reżysera, autora wielu filmów dokumentalnych. Po projekcji barwną postać księdza Zdzisława Peszkowskiego wspominać będą przedstawiciele środowisk, z którymi był związany.
  • godz. 15.00: Z motocyklistami do Katynia
Spotkanie z organizatorami i uczestnikami motocyklowych pielgrzymek do Kuropat, Katynia, Miednoje, Piatichatek i Bykowni, członkami Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński ilustrowane zdjęciami z rajdów katyńskich. Ks. Zdzisław Peszkowski od samego początku był związany z ideą rajdu katyńskiego, jest patronem Stowarzyszenia i organizowanych na Jasnej Górze zlotów gwiaździstych rozpoczynających sezon motocyklowy.