Program

  • warsztaty
  • dla dzieci

Program

Szafiarka Stulecia – warsztaty plastyczne w ramach plebiscytu na Warszawiankę Roku

14.10.2018
godzina 12:30

Szafiarka Stulecia – warsztaty plastyczne w ramach plebiscytu na Warszawiankę Roku

14.10.2018
godzina 12:30

  • warsztaty
  • dla dzieci
warsztaty dla dzieci  

Jak ubierały się kiedyś nasze mamy, babcie i prababcie? Co było wtedy na czasie, a co passé? Zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne „Szafiarka Stulecia” zorganizowane w ramach plebiscytu na Warszawiankę Roku i Warszawiankę Stulecia.

Co o przeszłości mogą powiedzieć nam ubrania lub buty? Dlaczego moda jest ważna i kto wyznacza trendy? W czasie warsztatów przeniesiemy się w czasie i zajrzymy do szaf oraz garderób Warszawianek Stulecia. Dowiemy się, jaki był ówczesny krzyk mody i kim były wtedy „szafiarki”.

Zadaniem dzieci będzie dobranie najwłaściwszego dla danej dekady stroju i dopasowanie go do wyciętej z papieru modelki. A będzie z czego wybierać! Uczestnicy zajęć znajdą w warsztatowej szafie:

– sukienki: klasyczne, bufiaste, z frędzlami (flappery), z baskinką, koszulowe, kopertowe, kloszowe, tuniki;
– dodatki: kapelusze, opaski, szale, pióra, woalki, toczki, fascynatory, długie rękawiczki; – buty: na platformach i kozaki za kolano;
– spódnice: mini i ołówkowe;
– a także: gorsety, kostiumy, bliźniaki, bikini, krynolinowe halki, winylowe płaszcze, dzwony, kombinezony, szerokie kołnierze, pasiaste printy, lajkry, czarne body, welurowe bluzy, spodnie w kant i marynarki z poduszkami

„Szafiarka Stulecia” to warsztaty z kreatywności i okazja, aby zainteresować dzieci historią naszych przodków oraz doskonała zabawa dla małych i dużych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–11 lat. Warsztaty trwają od 12:30 do 16:00. Dołączyć można w dowolnym momencie. Wstęp wolny.

Prowadzenie: Karolina Łyko i Magdalena Łyko

Zajęcia towarzyszą organizowanemu przez miasto stołeczne Warszawę plebiscytowi na Warszawiankę Roku i Warszawiankę Stulecia. Głosowanie trwa do 17 października. Plebiscyt organizowany jest w ramach stołecznych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – Warszawa Stolica Wolności oraz obchodów setnej rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych.

Zagłosuj na Warszawiankę Stulecia i na Warszawiankę Roku.

Organizatorzy: 
Fundacja Warszawa jest kobietą, Dom Spotkań z Historią