Program

  • online

Program

Lato na linii odc. 1 | Letnisko Bajka

06.08.2020
godzina 09:00

Lato na linii odc. 1 | Letnisko Bajka

06.08.2020
godzina 09:00

  • online
online  

Wraz z Agnieszką Kowalską, dziennikarką i mieszkanką Falenicy zabieramy was na wyprawę szlakiem sosnowych lasów, wydm i osiedli położonych wzdłuż Linii Otwockiej. W pierwszym odcinku odiwedzimy bajkowe Letnisko Bajka.

Wysiadamy na stacji Radość i odwiedzamy Letnisko Bajka, żeby pokazać modelowo odnowiony świdermajer z lat 30., który ma ambicje stać się centrum spotkań lokalnej społeczności. Oprowadzają nas po nim gospodyni Monika Tyszkiewicz i jej córka Miłka Kruszewska.

„Lato na Linii” to wakacyjny, pięcioodcinkowy cykl filmowy, którego kolejne odcinki emitujemy na FB DSH w każdy czwartek od 6 sierpnia do 3 września o 9:00 i udostępniony na kanale YouTube. Zobaczycie piękne świdermajerowe domy, poznacie ciekawych ludzi i poczujecie klimat przedwojennego letniska. Więcej informacji o cyklu >>

***
Agnieszka Kowalska – dziennikarka, redaktor naczelna serwisu Warszawawarsaw.com, ogrodniczka amatorka i psiara. Autorka alternatywnych przewodników po Warszawie z cyklu „Zrób to w Warszawie!” i „Warszawa Warsaw” oraz książki dla dzieci „Hej, Szprotka!”. Mieszkanka Falenicy.

Realizacja zdjęć: Robert Olszański