Program

  • spotkanie
  • online

Program

Lato na Linii odc. 3 | Nowy Gurewicz

20.08.2020
godzina 09:00

Lato na Linii odc. 3 | Nowy Gurewicz

20.08.2020
godzina 09:00

  • spotkanie
  • online
spotkanie online  

Tym razem Agnieszka Kowalska, dziennikarka i mieszkanka Falenicy, zabierze nas do Nowego Gurewicza, czyli dawnego pensjonatu Abrama Gurewicza – jednego z największych drewnianych obiektów w Europie, który powstał na początku XX wieku.

Wysiadamy na stacji Otwock i kierujemy się do Nowego Gurewicza. To ogromny i – śmiało można powiedzieć – najpiękniejszy drewniany otwocki przedwojenny pensjonat. Zaglądamy tu jeszcze przed ponownym otwarciem i rozmawiamy z architektami z pracowni Grupa 5 Architekci, którzy podjęli się tego gigantycznego projektu odbudowy go w zasadzie od podstaw. Tu pojawia się również wątek żydowskiej historii Linii.

„Lato na Linii” to wakacyjny, pięcioodcinkowy cykl filmowy, którego kolejne odcinki emitujemy na FB DSH w każdy czwartek od 6 sierpnia do 3 września o 9:00 i udostępniamy na kanale YouTube. Zobaczycie piękne świdermajerowe domy, poznacie ciekawych ludzi i poczujecie klimat przedwojennego letniska. Więcej informacji o cyklu >>

***
Agnieszka Kowalska – dziennikarka, redaktor naczelna serwisu Warszawawarsaw.com, ogrodniczka amatorka i psiara. Autorka alternatywnych przewodników po Warszawie z cyklu „Zrób to w Warszawie!” i „Warszawa Warsaw” oraz książki dla dzieci „Hej, Szprotka!”. Mieszkanka Falenicy.

Realizacja zdjęć: Robert Olszański