Program

  • spacer

Program

WASZA WARSZAWA | Ścieżkami Władysława Bartoszewskiego | spacer | zapisy

24.04.2022
godzina 17:00

WASZA WARSZAWA | Ścieżkami Władysława Bartoszewskiego | spacer | zapisy

24.04.2022
godzina 17:00

  • spacer
spacer  

Władysław Bartoszewski żył tak intensywnie, że jego życiorysem można by obdzielić kilka osób. Przez kolejne miesiące będziemy poznawać miejsca, w których zostawił swój ślad. Pierwszy spacer — dokładnie w siódmą rocznicę jego śmierci — poświęcimy na poznawanie okolic Domu Spotkań z Historią. Kogo na ulicy Daniłowiczowskiej podglądał mały Władek? Kto i w czym pomógł świętemu Antoniemu? W jakich sklepach Władysław Bartoszewski bywał najczęściej? Spacery w ramach tegorocznych obchodów Roku Władysława Bartoszewskiego poprowadzi dziennikarka, varsavianistka i przewodniczka Hanka Warszawianka. W drogę ruszymy z aplikacją Wasza Warszawa, w której można znaleźć lokalizacje, kalendarium i zdjęcia związane z Władysławem Bartoszewskim. 

❗️ Obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią. Na miejscu prosimy o noszenie maseczek.

fot. Rafał Motyl

fot. Rafał Motyl

Obchody Roku Władysława Bartoszewskiego
Spacer odbędzie się w ramach obchodów Roku Władysława Bartoszewskiego ustanowionych przez Radę Warszawy. W tym roku przypada setna rocznica urodzin profesora, a także siódma rocznica jego śmierci. Do listopada w stolicy jest realizowany program poświęcony temu pisarzowi, historykowi, działaczowi społecznemu, senatorowi i sekretarzowi stanu. Więcej informacji.

Aplikacja Wasza Warszawa
Bezpłatna aplikacja łączy najlepsze cechy przewodnika i vademecum historycznego. Dzięki bogactwu źródeł i ciekawostek historycznych pozwala na nowo odkryć mniej i bardziej zapomnianą codzienność mieszkańców i mieszkanek stolicy. Zdjęcia, nagrania filmowe i dźwiękowe, dokumenty oraz inne świadectwa prowadzą przez współczesną Warszawę i przybliżają pasjonującą historię miasta. Niedawno dodaliśmy nowe materiały o modernistycznej architekturze i fotografiach Czesława Olszewskiego. W kwietniu pojawią się także informacje w języku ukraińskim — z lokalizacjami instytucji kultury, punktów informacyjnych czy miejsc pomocowych. Aplikację można pobrać klikając tutaj.