Program

  • wokół wystaw

Program

[brak miejsc] Warsztat fotografa | spotkanie robocze z Maciejem Plewińskim

03.09.2023
godzina 10:30 - 14:30

[brak miejsc] Warsztat fotografa | spotkanie robocze z Maciejem Plewińskim

03.09.2023
godzina 10:30 - 14:30

  • wokół wystaw
wokół wystaw  

UWAGA: zebrała się już grupa warsztatowa i zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń.Dorastał w domu pełnym fotografii. Uważa, że najlepszym sposobem zdobywania doświadczenia w fotografii jest asystowanie kolejnym mistrzom i skupianie się na realnych problemach na planie. Zapraszamy na warsztatowe spotkanie robocze z Maciejem Plewińskim – grafikiem, fotografem, synem Wojciecha Plewińskiego.

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl. W tytule maila prosimy wpisać Maciej Plewiński. Warsztaty.

Wilno. Fot. Maciej Plewiński

Wilno. Fot. Maciej Plewiński

„Wędrując po świecie próbuję na różne sposoby notować jego widzialne przejawy z pomocą rzekomo obiektywnej i dającej ponoć świadectwo istnienia tegoż świata fotografii. Wolę to robić na kliszy, by mieć materialny dowód zdarzenia, miejsca i chwili. Bardziej ufam materii niż informacji” – mówi.

Podczas warsztatowego spotkania Maciej Plewiński podzieli się swoimi doświadczeniami oraz wspólnie z uczestnikami i uczestnikami porozmawia o przyniesionych przez nich zdjęciach, trudnościach, z jakimi mierzą się podczas fotografowania, o wyzwaniach i oczekiwaniach wobec fotografii.

W ramach urodzinowego weekendu Wojciecha Plewińskiego zapraszamy też na:
Wojciech Plewiński – 95. urodziny | autorskie oprowadzanie po wystawie
Plewińscy: Fotografie trzech pokoleń | spotkanie